ЧЕРНІВЦІ

У Чернівцях планують виготовляти безпілотники

0

Чотирнадцять комплектів захисних решітчастих екранів для БТР отримають наші військовослужбовці завдяки спільній праці буковинців та Координаційного центру з надання матеріально-технічної допомоги буковинським військовослужбовцям. У планах - виготовлення безпілотників, molbuk.ua

Інформуємо про те, що зроблено і чим ще може допомогти кожен із нас.

Виконано перше прохання керівництв військових частин про закуплення та встановлення захисних решітчастих екранів для БТР-80, інформують у координаційному центрі. Уже придбано 10 комплектів даних екранів, шість з них встановлено. Додатково ще чотири комплекти будуть проплачені й установлені найближчим часом. Отож, на прохання військових закупити десять комплектів, вдалося закупити аж чотирнадцять.

- У координаційному центрі відповідаю за технічну сторону справу. У даному випадку це стосується техніки, яка на сьогодні застаріла. А що стосується нової техніки, то її недостатньо, - розповідає Олег Ботушанський, який тиждень перебував у зоні АТО і забезпечував доставку допомоги від заводу-виробника на передову. - Підприємства оборонної промисловості працюють у цьому напрямку, але ця техніка поступає у діючу армію дуже повільно. У зв’язку з цим треба модернізувати і дооснащувати те, що є у наявності. У даному випадку - це БТР-80, який дооснащується решітчастим екраном для боротьби з кумулятивними гранатами, які використовуються терористами. Як показала практика, використання екранів себе виправдовує. Зокрема, у 95-ій бригаді їх було установлено втричі більше, ніж загальна кількість тих, що є у наявності у 80-ій. Завдяки екранам БТР-и 95-ої бригади, у переважній більшості, неушкоджені. 

Також ідеться про виготовлення безпілотників. 

- Ми уже повідомляли про безпілотник, який був виготовлений на території Чернівецької області нашими підприємцями, колишніми студентами фізичного факультету ЧНУ, - інформує перший заступник голови Чернівецької ОДА Іван РИБАК. - На сьогодні є звернення військової частини Міноборони про необхідність отримання таких 24-ох безпілотних літальних апаратів. Вони дадуть можливість проводити розвідку на далеких відстанях і зберегти велику кількість життів військовослужбовців.

- Щодо безпілотників, то на сьогодні у терористів їх досить багато, - пояснює Олег Ботушанський. - Практично кожної ночі їхні безпілотники з’являлися у небі і робили свою роботу. У наших військових безпілотників немає. Єдине, що тішить, зенітники навчилися збивати безпілотники терористів. Є перспектива, що виробляючи свої, з часом ми будемо у рівній ситуації. Безпілотники поділені на дві категорії: одні будуть вести розвідувальну роботу, інші будуть виконувати функції спостереження на блокпостах. Це дуже актуально, адже кільце навколо терористичних угрупувань замикається. Нашим хлопцям треба вклонитися до землі - вони роблять неможливе. Кожна доба - це є подвиг. 


Як ви можете допомогти?

- У мережах магазинів "Нива" та у 12-ти чернівецьких відділеннях "Нової пошти" встановлено скриньки для збору коштів на потреби армії. Також наповнюються кошики з продуктами, водою, засобами гігієни.

- На кордоні Харківської області з Луганською виділено приміщення для перевалочної бази, у яку можна великими партіями доставляти вантажі з Буковини. На базу потрібні волонтери, які позмінно нестимуть вахту (по одному тижневі).
Для зацікавлених - звертатися в ОДА, кб. 332.

- Готівкові кошти приймаються в ОДА, кб. 332.

Допомога родинам військовослужбовців

На сьогоднішній день матеріальну допомогу отримали 428 родин військовослужбовців, які перебувають у зоні АТО. Середня цифра допомоги - це 1250 гривень на кожну родину.

Також розробляється проект допомоги у вигляді звільнення даних родин від сплати комунальних послуг. Для родин, які проживають у сільській місцевості і які не мають газового постачання, розглядається варіант допомоги твердим паливом.

Інформація за темами: допомога, безпілотники, військові

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua