ЧЕРНІВЦІ

"Золото" буковинцям принесло дослідження павуків

0

Команда чернівчан Данила Федоряка та Ольги Пашковської перемогла на міжнародній олімпіаді з екології. Золоту медаль чернівчани вибороли у представників із 45 країн світу, пише molbuk.ua

Чернівчани придумали, як визначати екологічно забруднені приміщення. Для дослідження використали павуків. Суть у тому, що комах треба закривати у приміщенні та стежити за ними. Таким чином можна визначити і стан самого середовища — забруднене воно чи ні. 

- Престижна міжнародна олімпіада “INESPO-2014”, яка цього року відбулася у Нідерландах, передбачає захист наукових проектів, спрямованих на забезпечення сталого розвитку довкілля, - коментує науковий керівник проекту, професор кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ Марія Федоряк. - Завдання, на розв’язання яких спрямовані ці проекти, найрізноманітніші – від рекомендацій щодо утилізації відходів, до питань охорони здоров’я і збереження вразливих видів рослин і тварин.

Цього року на конкурс було подано понад дві тисячі проектів. За результатами відбору журі, запрошення до Нідерландів отримали автори 143 проектів із 45 країн світу від Малазії та Киргизстану, ПАР до США та Нідерландів. Два дні (другого і третього червня, - авт.) тривала сесія, під час якої учасники захищали свій проект англійською мовою щонайменше шість разів перед членами журі (науковцями в галузях біології, фізики, хімії, інноваційних технологій, економіки з різних країн, - авт.). 

Чернівчани не лише підготувати захист роботи англійською, а й одягнули національні костюми. Учасників змагань вони навчили вигукувати “Слава Україні!” - “Героям слава!”.

Інформація за темами: дослідження, конкурс, екологія

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua