ЧЕРНІВЦІ

Претендент на крісло директора "Калинки" кілька

0

Два роки вдалось протриматись на посаді колишньому директорові КП МТК «Калинівський ринок» Русланові Сербинчуку.

Ще до призначення його називали креатурою та людиною також колишнього секретаря міської ради Віталія Михайлішина. Проте після зміни владної партії, відтак і керівництва містом та областю, постало питання щодо усунення директора ринку з посади. Працівники ринку кажуть, що колишній директор не чув і не хотів розуміти їхні питання та проблеми.

Першим і найрезонанснішим скандалом нового керівника ринку була реконструкція п’ятого сектору (продуктового, - авт.). Проте таку інновацію не сприйняли насамперед працівники сектору. Вони виходили на численні протести, перекривали дороги в центрі міста, звертались до депутатів, секретаря та політичних сил. Але час від часу спроби знести сектор та провести реконструкцію не припиняли.

Коли ж у лютому цього року Руслана Сербинчука відсторонили від виконання обов’язків, у нього залишились лічені дні на посаді.

Одразу сформували спеціальну комісію, яка перевіряла діяльність роботи директора ринку та підприємства загалом. Їх сформували з депутатів міської ради та відповідних фахівців з різних напрямків.

Комісія виявила численні порушення, зокрема Сербинчуком. Йдеться про нецільове використання коштів, недоотримання прибутку тощо. З 59 заяв зі скаргами, які надійшли до комісії, 30 стосувались особисто колишнього директора.

- Потрібно ретельно перевірити та з’ясувати, як працював на посадіСербинчук і чи були фінансово-господарські порушення в його роботі, - заявила голова профспілки підприємців “Калинівського ринку” Марія Філіпчук. – Також треба дізнатись, хто отримував кошти за роботу у шести контейнерах, які не обліковувались, і хто мав з цього зиск. Адже йдеться про десятки тисяч доларів за час перебування його на посаді.

Так, комісія зафіксувала факт придбання кількох легкових авто, хоча це не було заявлено у планах розвитку ринку. Також йому закидають укладання угоди з приватною охоронною фірмою «Гарант» на 158,6 тисячі гривень, хоча ринок має власну охорону. Йшлося і про необліковане використання рестораном «Барон Гартенберг» електроенергії, про що Сербинчукудоповідали, але жодних дій не було зроблено (збитки складають тисячі гривень). За словами членів комісії, головний енергетик «Калинки» доповідав про це керівництву, але йому заборонили звертати на це увагу.

Також серед порушень - використання торгових місць (6 контейнерів) без оплати. Куди йшли ці гроші - наразі невідомо. Цю справу передадуть правоохоронцям.

Звільнений гендиректор ринку відхиляє всі звинувачення. Щодо фактів порушень, виявлених комісією, має свої виправдання.

- Фізично не можна було ходити ринком та перевіряти роботу кожного контейнера чи торгового місця. Для цього є заступники та керівники відповідних підрозділів, - каже колишній директор ринку Руслан Сербинчук. – Щодо приватної охорони, то залучивши її, ми зекономили для підприємства приблизно 25-30 тисяч гривень щомісяця лише на зарплатні.

Також він переконаний, що треба йти в ногу з часом і купувати нові автомобілі, хоча у підприємства на балансі були власні легкові автомобілі. А щодо використання електроенергії рестораном, то у той час він, мовляв, займався перенесенням лінії електропередач високої напруги і не мав часу звертати на інші дрібниці увагу.

Після завершення роботи комісії було ухвалено певні висновки, зокрема заступник міського голови, голова цієї комісії Олександр Паскар наголосив, що колишньому директорові численні порушення, безгосподарна діяльність, неналежне здійснення контролю за майном тощо. Відтак вони звернулись до секретаря міської ради Ярослава Кушнірика з рекомендацією звільнити Сербинчука з посади.

Реакція була передбачуваною та практично миттєвою – наступного дня після засідання комісії (1 квітня, - авт.) секретар міської ради підписав розпорядження щодо звільнення з посади генерального директора КП МТК «Калинівський ринок» Руслана Сербинчука.

Цілком очевидно, що довго ця посада не може залишатись вакантною (наразі тимчасово виконує обов’язки директора ринку начальник служби безпеки підприємства Георгій Мельник – він працює на ринку ще з часів директорства Івана Ринжука, - авт.).

Це крісло приміряють принаймні кілька кандидатів. Не проти повернутись на ринок депутат міської ради від «Нашої України» Василь Максимюк. Він рік був в. о. директора ринку, коли містом керував «регіонал» Віталій Мельничук. Кажуть, що за цю посаду він забезпечить лояльність під час голосування у міській раді своєї фракції.

Щоправда, навряд чи нова влада погодиться поділити цей ласий шматок з політичною силою, яка не просто відійшла у небуття, але й заплямувала себе постійною співпрацею з колишньою владою. Подейкують, що новим керівником може стати також депутат міськради з фракції «Батьківщина»Юрій Ватаманюк.

 

Інформація за темами: Калинівський ринок, ринок, директор

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua