ЧЕРНІВЦІ

Вандали осквернили меморіальну дошку Олега Ольжича

0

Невідомі вандали осквернили меморіальну дошку відомого українського поета, науковця і політичного діяча Олега Ольжича. Пам`ятну дошку облили білою та зеленою фарбами, очевидно, кинувши в неї повітряними кульками з відповідним вмістом. На стіні будинку - нижче самої дошки - нашкрябали напис: "Хунту - геть!". На момент фотографування напис вже ледве прочитувався. Напевно, його стерли небайдужі чернівчани. Дошка, яку оскверниливандали, вже друга за рахунком. Попередню викрали невідомі. 

BukNews вдячний маестро Федірко, який звернув нашу увагу на цей прикрий факт. 

"Російська весна у Чернівцях", сказав пан Анатоль, і пообіцяв відкрити пам`ятник Путіну в місті. Куди ж без Путіна?

Довідково: Олег Ольжич - син відомого українського поета Олександра Олеся. Справжнє ім`я - Олег Олександрович Кандиба. Відомий археолог. Бував на Буковині. В науковому доробку Ольжича є грунтовна монографія про трипільські старожитності у Шипинцях. Очолював культурно-освітню референтуру Проводу Українських Націоналістів (1937) і Революційний Трибунал ОУН (1939–1941), заступник Голови ПУН та Голова ПУН на українських землях (з 05.1942), Голова ПУН ОУН (01.1944—†10.06.1944). На початку радянсько-німецької війни 1941–1945 переїхав до Києва разом з Буковинським куренем, узяв участь у формуванні місцевої адміністрації.  25 травня 1944 заарештований гестапо у Львові. Був ув`язнений у концентраційному таборі Заксенгаузен. Загинув під час чергового допиту в ніч з 9 на 10 червня 1944, закатований гестапівською трійкою (Вольф, Вірзінг, Шульц).

Вчора, нагадаємо, BukNews повідомив про схоже осквернення пам`ятника Героям Буковинського куреня, який так само розписали фарбою невідомі. Ще раніше у під`їздах деяких чернівецьких будинків розповсюдили фальшиве звернення від імені Чернівецької міської ради з використанням нацистської символіки в оформленні і провокативне за змістом. Упродовж тривалого часу електричні стовпи у Чернівцях розписують російськими триколорами. 

 

Інформація за темами: памятник, злочин, міліція

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua