ЧЕРНІВЦІ

Леонід Новохатько

Мінкультури хоче нагороджувати меценатів вишуканим подарунком

0

  Нагорода повинна бути красивою, елегантною і мати художню цінність, а не бути просто статуеткою 

 

Про це, як передає кореспондент «Коментарів», заявив Міністр культури України Леонід Новохатько.

За його словами, за 22 роки незалежності Україна так і не придумала, як дякувати людям, які за свої гроші розвивають українську культуру.

«Наприклад, близько $3 млн доларів витратили німецькі спонсори на постановку опери Вагнера в Україні або «Пінчук Арт- центр», який робить багато національних проектів. Є й менші проекти, але не менш цікаві - видання літератури, путівників, альманахів, які видаються за бюджетні гроші. На жаль, автори таких ідей залишаються без відповідного морального подарунка», - зазначив міністр.

При цьому він додав, що він вже зустрічався з молодими художниками і дав їм завдання думати над ідеєю цієї нагороди. «Вона повинна бути красивою, вишуканою, елегантною. Її будемо вручати в кінці року тим, хто вніс найбільший внесок у підтримку української культури. Я вам відкрию секрет: я б хотів, щоб цю нагороду зробили молоді українські художники. Я її бачу такою - половинка А4 або А4 формат. Це має бути щось, щоб вручити на великій сцені палацу «Україна» і щоб це було красиво - ось таке завдання я їм поставив. При цьому вона повинна нести художню цінність, а не бути просто нагородою, статуеткою, - сказав Новохатько.

Втім, про терміни виготовлення або першого вручення міністр поки нічого не сказав. При цьому він зазначив, що не збирається підганяти творчих людей. Також міністр додав, що кращі варіанти, швидше за все, будуть представлені на обговорення громадськості, і остаточний варіант нагороди буде вибиратися колегіально.

Що ж до претендентів, то вони, ймовірно, будуть вибірані шляхом голосування на сайті міністерства. «Ми на сайті Мінкультури відкриємо спеціальну сторінку, на яку будемо висувати претендентів і шляхом голосування будемо відбирати найбільш гідних. Іноді в регіонах є багато гідних людей, а ми їх просто не знаємо», - сказав міністр культури.

Як повідомляли «Коментарі», на прес-конференції міністр культури Леонід Новохатько також заявив, що до кінця року виробники національного культурного продукту будуть звільнені від ПДВ.

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua