ЧЕРНІВЦІ

З книжкових магазинів витискають українську мову

0

Вітчизняні книжкові мережі з російським корінням не хочуть брати на реалізацію україномовну продукцію, а місцевих авторів продають у перекладі

Про це на своїй сторінці в Faсebook заявила українська письменниця Оксана Забужко.

За її словами, власники російських книжкових мереж перестали брати на реалізацію книжки українських видавництв, за винятком тих, у яких є представництво в Росії. «Вони й раніше їх не брали не дуже охоче і близько десяти років наша «війна за площі на полицях» йшла в режимі «перетоптування з ноги на ногу», - а після недавньої реструктуризації російського ринку перестали взагалі брати», - написала Забужко.

Зокрема, письменниця публікує повідомлення Орисі Іванческул, якій не вдалося купити книгу Оксану Забужко в книгарні на Петрівці українською мовою.

«Попросила чоловіка купити книгу О.Забужко і Ю.Шевельова «Вибране листування на тлі доби» . Він зайшов у найзручнішу по розташуванню книгарню біля метро Петрівка ( у вечірній час ринок не працював) і запитав про книгу. І ось що він почув у відповідь: «У нас Забужко только на руском язикє. А на украінском в Кієвє только в спєциалізірованих магазінах продают Забужко. Ідітє в книгарню Є», - обурюється Іванческул .

Зазначимо, що користувачі Faсebook в коментарях під повідомленням письменниці відзначають, що готові бойкотувати продукцію російських видавництв. Однак Забужко вважає, що це не дієвий метод. «Це не кав´ярня - книгарню так просто не «пробойкотуєш», - це раз. А друге і головне - росіяни «Ексмо» (мережа магазинів «Читай-місто», підозрюю, що саме про цю книгарню писала пані Орися) вже рік як прийшли на український ринок як монополісти і з їхніми мегамасштабами вони не помітять відсутності наших «трудових гривень», - зазначає Забужко.

За її словами, спочатку потрібно зробити цю ситуацію предметом широкої публічного уваги, щоб люди розуміли: перед ними не просто книгарня, а іноземна книгарня «со всеми вытекающими» (і «втекающими», відповідно, теж!). «І ось тут вже  в діло справді годиться все - від протестних акцій «Хочемо читати  українське!» і студентських флешмобів і аж до інформаційного тиску на владу (чиї нинішні відносини з РФ, дай Боже і так далі) , можуть відкрити нам іще багато несподіваних осяйних перспектив)», - вважає письменниця.

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua