ЧЕРНІВЦІ

У вишах навчилися зараховувати абітурієнтів з четвертої спроби

0

Існуюча процедура вступу як і раніше залишає лазівки для прийому «потрібних», що вступають в обхід конкурентів 

Про це свідчать результати дослідження Громадянської мережі «ОПОРА», наявні в розпорядженні «Коментарів».

Як зазначають в організації, основним порушенням прав вступників у нинішньому році стало зарахування на бюджетні місця абітурієнтів, які не мали високих конкурсних балів, в так званій «четвертій хвилі». Цей етап зарахування відбувся після офіційних трьох «хвиль», що супроводжувалися опублікуванням рейтингових списків. А став можливий завдяки тому, що згідно з існуючими умовами дані про результати третього офіційного етапу вишами не публікуються. Відповідно, абітурієнти не володіють інформацією про наявність вільних бюджетних місць у ВНЗ, що дозволяє приймальним комісіям приймати вступників з нижчим конкурсним балом, ніж у їхніх конкурентів.

При цьому, зазначають в «Опорі», у Міністерстві освіти й науки знають про проблему, однак не поспішають її вирішити. При цьому в Мережі рекомендують змінити існуючий принцип роботи Єдиної електронної бази з питань освіти, доповнивши її функцією автоматичного заміщення абітурієнта, що вступив, наступним у списку.

У дослідженні також були наведені дані щодо вступу на різні напрямки. Так, виявилося, що найкраща ситуація з журналістикою: понад 50% абітурієнтів подають до вишів оригінали документів у першій же хвилі надходження. Як зазначають автори документа, така тенденція пояснюється вельми просто: майбутнім журналістам доводиться проходити конкурсний іспит, а оскільки вони зазвичай збігаються за часом у різних вишах, то ще на етапі подання заявок абітуерієнтам доводиться вибрати лише 1-2 виші для вступу. Крім того, часто доводиться відмовлятися від спроб поступити в інші виші з причини їх територіальної віддаленості. Тому на ділі ситуація виявляється суперечливою, оскільки права абітурієнтів-журналістів на вільний вибір місця навчання по суті обмежуються.

А от з правознавством ситуація протилежна: більшість навчальних закладів формує державне замовлення за результатами «конкурсу оригіналів», а не на основі рекомендацій у 1-3 етапах. Це може пояснюватися тим, що багато абітурієнтів подають заяви «про запас», а потім відмовляються від вступу в «менш вигідний» виш. При цьому найкраща ситуація з правознавством у Київському національному університеті ім. Шевченка та Львівському національному університеті ім. Франка, чиї абітурієнти відрізняються постійністю.

Додамо, що дослідження було наведено на основі даних, наданих 29 вишами країни. Як зазначають в «Опорі», воно не є репрезентативним для всієї України, але дозволяє виділити ряд проблем, з якими стикалися абітурієнти.

Як писали «Коментарі», в наступному році абітурієнтів чекають чергові зміни в умовах вступу до вишів. Зокрема, може припинитися використання інформаційної системи «Конкурс», яку в МОН мають намір замінити своєю системою.

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua