ЧЕРНІВЦІ

На Русі з дня Покрови починалися весілля

Сьогодні православні відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці

0

14 жовтня православний світ відзначає одне із дванадцяти найбільших церковних свят року – Покрову Пресвятої Богородиці 

Свято Покрови встановлене на честь появи Пресвятої Богородиці в 910 році у константинопольському Влахернському храмі.

За народною прикметою, чим більше снігу випаде на Покрову, тим більше весіль можна очікувати в майбутньому році.

Історія свідчить, що в 910 році під час вторгнення сарацинів у межі Візантійської імперії св. Андрій Юродивий та його учень Єпіфаній, перебуваючи в 1-й день жовтня (14 жовтня за новим стилем) у Влахернському храмі в Константинополі, де зберігалася риза Богородиці, під час всенічного недільного співу бачили в повітрі появу Пресвятої Діви Богородиці.

Вона зняла зі своєї голови покривало і накинула його над тими, хто молився в храмі, захищаючи людей від ворогів видимих ​​і невидимих​​. Побачене прославлене було спершу тими, хто молився у храмі, а потім у всьому Константинополі. Жителі міста, почувши про це диво, сповнилися надій, що Бог завдяки молитвам Покровительки позбавить їх від бід, спричинених вторгненням сарацинів. Дійсно, невдовзі після видіння вороги були переможені й вигнані. У Влахернській церкві збереглася пам’ять про дивовижну появу там Богоматері, однак Грецька Церква такого свята не знає. Покров Пресвятої Богородиці вважається символом захисту, заступництва і втіхи, молитви про спасіння світу від бід і страждань. Цього дня віряни просять у Цариці Небесної захисту та допомоги. Пресвята Богородиця вважається покровителькою українського козацтва. Тому саме цього дня козаки теж відзначають своє свято.

На Русі з дня Покрови починалися весілля, а дівчата цього дня ходили до церкви молитися, щоб Господь послав їм гарних наречених. Народна прикмета підказує, що чим більше снігу на Покрову, тим більше весіль буде цього року. 

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua