ЧЕРНІВЦІ

Антикорупційна політика України наближається до стандартів ЄС, - експерт

0

Ініційоване Кабінетом Міністрів України антикорупційне законодавство, в якому враховано думку експертів Європейського Союзу у сфері запобігання та протидії корупці , усуває чимало прогали , що мають місце в українському правовому полі

Так, генеральний директор інвестиційно - банківської компанії «European Capital Management» Вадим Браїлівський прокоментував проект Закону № 3312 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації рекомендацій Європейської комісії у сфері державної антикорупційної політики», передає «УНІАН».

«Законопроект, ледве його зареєстрували в парламенті України, привернув до себе увагу достатнього широкого кола громадськості. Він примітний збільшенням відповідальності та покарань за корупційні злочини, посиленням санкцій учасникам таких незаконних діянь, обговоренням захисту авторів повідомлень про корупційне правопорушення і так далі. Але набагато важливішим є не стільки сам зміст законопроекту, скільки факт його появи», - вважає експерт.

Браїлівський нагадує, що законопроект передбачає цілий ряд змін відповідно до рекомендацій Європейської комісії.

За його словами, йдеться не лише про формальне, а й про реальне удосконалення антикорупційного законодавства України. «Це і збільшення відповідальності за корупційні правопорушення, і обов´язок доводити правомірність своїх дій у разі повідомлення про корупційне правопорушення з позивача на відповідача. Крім того, це й позбавлення деяких органів можливості складати протоколи про корупційні правопорушення (зі списку пропонується виключити органи доходів і зборів, а також Військову службу правопорядку у ЗСУ). Безумовно, потреба в такому законопроекті давно назріла, тому парламент повинен його підтримати», - зазначив він.

Зі слів Браїлівського нове антикорупційне законодавство, в якому враховано думку експертів Європейського Союзу у сфері запобігання та протидії корупції, усуває чимало прогалин, що мають місце в українському правовому полі. На думку експерта, завдяки таким законам українське законодавство наблизиться до європейських стандартів. «А це свідчитиме про готовність України до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Антикорупційна політика України поступово наближається до стандартів ЄС», - додав фінансист.

Браїлівський констатує, що корупція є ключовою загрозою належному ефективному державному управлінню і демократичним перетворенням в Україні на шляху до євроінтеграції.

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua