ЧЕРНІВЦІ

На Львівщині вирішили, що оподатковувати грошові перекази заробітчан аморально

0

 Депутати Львівської обласної ради вимагають скасувати податок на грошові перекази, що надходять від українців, які працюють за кордоном 

Як повідомили «Коментарям» у прес -службі Львівської облради, відповідне звернення до Верховної Ради України з вимогою внесення змін до Податкового кодексу депутати ухвалили на сьогоднішній сесії.

Як наголошується в повідомленні, на думку депутатів облради, оподаткування грошових переказів мігрантів не доцільне, насамперед, з моральної точки зору.

У зверненні також зазначається, що реалізація зазначеної норми Податкового кодексу України призведе до «тінізації» грошових переказів з-за кордону, оскільки мігранти та їхні родини шукатимуть способи обійти законодавство і не сплачувати цей податок. Відповідно, це призведе до істотного зниження кількості грошових переказів.

Крім цього, на думку депутатів Львівської облради, існує небезпека вибіркового застосування зазначеної норми Податкового кодексу.

Депутати облради звернулися до Верховної Ради України з проханням підтримати законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів громадян України, які працюють за її межами», який зареєстрований у парламенті членами міжфракційного депутатського об´єднання «Львівщина» 5 липня. Проектом закону, зокрема, пропонується оподатковувати за нульовою ставкою перекази від членів сім´ї першого ступеня споріднення, а також опікунів та піклувальників, на утриманні яких перебувають інші особи.

Як повідомляли «Коментарі», раніше Міністерство доходів і зборів України заявило, що грошові перекази, отримані громадянами України на поточні або карткові рахунки з-за кордону, потрібно розглядати як іноземні доходи. Відповідно, вони підлягають оподаткуванню за результатами подання річної податкової декларації за ставками 15% або 17%, залежно від розміру такого доходу.

Нагадаємо, сума грошових переказів, що надійшли в Україну від трудових мігрантів і національних діаспор у 2012 році оцінюється в $7,5 млрд.

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua