ЧЕРНІВЦІ

В Україні стартує найбільший фотоконкурс у світі

0

  Понад 40 країн візьмуть участь у фотоконкурсі культурної спадщини «Вікі любить пам´ятки»

Як повідомили організатори, передає кореспондент «Коментарів», конкурс проходить в Україні вже другий рік поспіль. Він триватиме з 1 по 30 вересня.

«Мета цього заходу - поширити інформацію про Україну, зокрема, зібрати всі визначні пам´ятки країни в єдиний реєстр, щоб кожен міг побачити, наскільки Україна давня і багата країна», - розповів виконавчий директор громадської організації «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич.

За його словами, протягом місяця не лише професійні фотографи, а й аматори зможуть завантажити свої фотографії на Вікісховище. До 21 жовтня в кожній країні будуть відібрані кращі фотографії, після чого журі обере переможців у різних номінаціях. А в листопаді офіційні представники Вікіпедії оголосять кращого фотографа світу.

Зазначимо, що минулого року Україна посіла четверте місце в конкурсі після Польщі, Іспанії та Німеччини. В цілому, у вітчизняній частині проекту взяли участь 648 осіб. Ними було зроблено більше 33 тис. фотографій 7125 культурних пам´яток.

Як повідомили організатори, обов´язковою умовою участі в конкурсі є авторство представлених фото. Також потрібно фотографувати тільки ті об´єкти, які знаходяться в спеціально розробленій інтерактивній карті пам´ятників: на сьогодні в електронному реєстрі налічується близько 50 тис. найменувань.

«В Україні дуже багато культурних об´єктів. На жаль, більшість з них не перебуває у держреєстрі, відповідно, вони безслідно зникають. На сьогоднішній день в єдиному державному реєстрі зафіксовано тільки 140 тис. культурних об´єктів, ще 100 тис. треба туди внести. До того ж, кожен десятий пам´ятник знаходиться в аварійному стані, а з колись зафіксованих 600 замків залишилося тільки 20», - зазначив у свою чергу перший заступник глави українського товариства захисту пам´яток історії та культури Микола Пархоменко.

Додамо, що в 2011 році Wiki Loves Monuments став найбільшим фотоконкурсом у світі за версією Guinness World Records. У 2012 році конкурс побив власний рекорд, представивши більше 350 тис. фотографій.

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua