ЧЕРНІВЦІ

Нардепи узаконили «подяку» для лікарів «швидких»

0

Верховна Рада змінила закон про екстрену медичну допомогу - дозволила системі, в яку входить і швидка, приймати пожертвування

234 нардепи проголосували за те, щоб «для розвитку та покращення матеріально-технічної бази» брали добровільні внески від організацій і фізосіб, пишуть «Вести».

Член парламентського комітету з питань охорони здоров´я і колишній глава МОЗ Юрій Поляченко, запевняє, що пацієнтам не варто боятися вимагань.

«Мова не йде про легалізацію тіньових гонорарів, а про збір максимальної кількості небюджетних коштів: від громадських організацій, спонсорів, меценатів-фізичних осіб, - упевнений Поляченко. - Я оптиміст: буде більше ресурсів. Вже зараз залучаються благодійні гроші на будівництво хоспісів, діагностичних центрів».

Разом з тим, нейрохірург і колишній глава МОЗ Микола Поліщук, навпаки, вважає, що гроші з пацієнта з посиланням на закон просити зможуть.

«Внесення пожертвувань - шлях до корупції та «дзвіночок», що охорона здоров´я у нас для системи, а не для пацієнта, - вважає він. - Екстрена медицина повинна повністю забезпечуватися державою, як це відбувається, наприклад, у Грузії».

Самі лікарі тих же «швидких» просять не панікувати: «Ніхто не візьме баночку з написом: «Подайте нам, люди добрі». Просити на ті ж ліки - смішно, вони зараз є. Так, як і раніше, ми приймаємо подяку. І пацієнт сам вирішує, чи покласти в кишеню «спасибі», - каже лікар київської «швидкої» з більш ніж 30-річним стажем Сергій. «Іноді могли з колегами по молодості попросити 10 грн на каву - коли засипали, чергуючи по три рази на тиждень, - додає його колега, - ось такі у нас пожертвування».

Як повідомляли «Коментарі», ще 3 січня прем´єр-міністр України Микола Азаров доручив протягом місяця виправити ситуацію з організацією центрів екстреної медичної допомоги на місцях і пригрозив відповідальністю чиновникам за зневажливе ставлення до цього завдання.

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua