ЧЕРНІВЦІ

Польща обійшла Італію та Чехію за кількістю українських заробітчан

0

 
У Польщу їдуть працювати переважно українки з п´яти західних областей

Про це свідчать результати другого всеукраїнського дослідження трудової міграції, проведеного за фінансової підтримки ЄС Державною службою статистики та Національною академією наук України, який опублікував польський Центр східних досліджень (OSW) у Варшаві.

Згідно з даними дослідження, яке проводилося з початку 2010 року до середини 2012 року і в ході якого було опитано 27 тис. домогосподарств, Польща стала другою за кількістю українських трудових мігрантів після Росії, обійшовши за цим показником Італію та Чехію. Так, якщо у 2005-2008 роках у Польщі працювало 118 тис. українців, то в 2010-2012 роках вже 168 тис.

При чому мігранти, які проживають у Польщі, відносно освічені - щонайменше 60% з них заявляють, що мають повну середню освіту, частка людей з вищою освітою становить 12% (у Німеччині ця цифра становить 90%). В основному це жінки, на відміну, наприклад, від Росії, де трудові мігранти з України переважно чоловіки, які працюють у сфері будівництва та послуг.

Причинами привабливості Польщі для українських трудових мігрантів називають світову економічну кризу, зниження можливостей для працевлаштування в ЄС, особливо в південних країнах ЄС (де раніше працювали українські мігранти) і жорсткішу імміграційну політику, прийняту більшістю країн ЄС. Ці явища не торкнулися Польщі. Крім того, важливу роль відіграє також наявність розвиненої мережі українських мігрантів у країні - як показало дослідження, у Польщі в основному працюють українські мігранти з п´яти областей західної України.

При цьому, згідно з даними дослідження, у цілому кількість трудових мігрантів з України зменшилася. Так, станом на середину 2012 роки за кордоном працювали 1,2 млн українців, що складає 4,4% населення працездатного віку. За даними аналогічного дослідження, яке проводилося в 2005-2008 роках, за кордоном працювали 1,5 млн українців (5,1%) працездатного віку.

Як повідомляли «Коментарі», в 2012 році сума грошових переказів, що надійшли в Україну від трудових мігрантів і національних діаспор склала $7,5 млрд.

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua