ЧЕРНІВЦІ

Міліція почала «заробляти» на закритті кримінальних справ – Москаль

0

В Україні міліція почала масово «заробляти» на закритті нею ж відкритих кримінальних проваджень, заявив народний депутат України, генерал-лейтенант міліції Геннадій Москаль

Про це він повідомив на своєму офіційному сайті.

За його даними, за п’ять місяців 2013 року в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено 709651 кримінальне провадження, з них закрито за реабілітуючими обставинами 336577 або 47,4%. «Тобто закривається фактично кожне друге кримінальне провадження (у Миколаївській області кількість закритих проваджень становить 63,3%, у Херсонській - 57,7%, у Тернопільській - 53,7%), що свідчить про недосконалість нового Кримінально-процесуального кодексу і наштовхує на думку, що механізм відкриття кримінальних проваджень став одним із основних видів корупції правоохоронної системи», - зазначив Москаль.

За його словами, схема дуже проста: слідчий може відкрити кримінальне провадження проти будь-якої людини (за замовленням зацікавлених осіб або за ініціативою керівництва), а потім за винагороду або шляхом шантажу і вимагання закриває провадження.

Москаль зазначив також, що стаття 214 Кримінально-процесуального кодексу передбачає відкриття кримінального провадження не пізніше як за 24 години після подачі заявки або повідомлення про скоєння кримінального правопорушення, яке надійшло з будь-яких джерел. «Однак при цьому ніхто не попереджає про надання неправдивих або завідомо неправдивих свідчень, - підкреслив нардеп. - У зв’язку з цим останнім часом широкого поширення набула фальсифікація кримінальних проваджень». За інформацією Москаля, це виглядає так: спочатку в ЗМІ «достовірні джерела» у правоохоронних органах вкидають потрібний матеріал, а потім з посиланням на публікацію відкривають кримінальне провадження, яке потім закривають «за реабілітуючими обставинами» за певну нагороду.

 

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua