ЧЕРНІВЦІ

Студенти проти «ректорського» законопроекту про вищу освіту

Студенти відмовляються жити за законами Ківалова (ФОТО)

0

Аби потрапити на слухання з приводу законопроектів про вищу освіту, студентам довелося 15 хвилин штовхатися з міліцією

Як передає кореспондент «Коментарів», у середу, 27 лютого, біля будівлі комітетів Верховної Ради зібралося близько 100-150 студентів, щоб висловити свій протест проти посиленого протиснення чергової версії законопроекту «Про вищу освіту». Автором документа виступили «регіонали» Микола Сорока, Сергій Ківалов і Григорій Калетнік.

За словами протестувальників, цей законопроект обмежує права студентів і сприяє самоправству ректорів. Зокрема, документ не гарантує стипендії успішним студентам, залишаючи рішення цього питання на совісті адміністрації вишів, не захищає від захмарного зростання вартості контракту протягом терміну навчання, дозволяє навчальним закладам відраховувати студентів «на свій розсуд».

Крім того, законопроект Сороки-Ківалова-Калетніка фактично знищує будь-які прояви автономії вишів, студентського самоврядування та мобільності, а також повертає вступні іспити - а отже, і корупцію при вступі.

Варто зазначити, що під час акції студенти склали в скарбнички у вигляді свиней записки з побажаннями щодо законопроекту про вищу освіту. Ці записки делегати мали передати в комітет Верховної Ради, де відбуваються парламентські слухання з питання зазначеного законопроекту. Однак правоохоронці, поприна попередні домовленості, студентів не пропустили. В результаті невеликого протистояння протягом близько 15 хвилин делегатам все ж вдалося прорватися до комітетів.

 

Додамо, що голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко заявив про те, що опозиція не голосуватиме за цей законопроект.

Також нагадаємо, що нині на розгляд ВР винесено щонайменше три варіанти Закону «Про вищу освіту»: «ректорський» - Ківалова, Калетніка та Сороки, «опозиційний» - Яценюка, Гриневич, Тягнибока та ін., а також варіант, розроблений робочою групою під керівництвом ректора НТУУ «КПІ» Михайла Згуровського, написаний на основі варіанту, запропонованого раніше Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua