ЧЕРНІВЦІ

Українська Вікіпедія бойкотує закон про наклеп

0

Українські вікіпедисти засуджують схвалення законопроекту про наклеп та на знак протесту почали безстрокову акцію протесту: на всіх сторінках україномовного розділу Вікіпедії розміщено баннер «Ми маємо право знати: Вікіпедія каже «Ні!» закону про наклеп»

Як заявили представники «Вікімедіа Україна»,  акцію розпочато опівночі 1 жовтня, триватиме вона до відхилення цього законопроекту.

«Небезпечність ухвалення подібного законопроекту пояснюється тим, що у проекті Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини» конкретно не визначено що саме вважається наклепом, межі застосування закону, коло осіб, які підпадають під його дію, а також вводиться кримінальна відповідальність за наклеп, що є порушенням свободи слова, право на яку зафіксовано у статті 34 Конституції України, згідно з якою кожна людина має право на свободу думки та слова, збирання, використання та поширення інформації у будь-який спосіб. Нагадуємо, що подібна законодавча норма існувала у Кримінальному кодексі УРСР у редакції 1960 року у вигляді статті 125 «Наклеп». При ухваленні нової редакції Кримінального кодексу України у 2001 року ця норма була вилучена як недемократична», - підкреслюють вікіпедисти.

«Стурбованість викликає і те, що в разі його ухвалення у статтях Вікіпедії не можна буде використовувати публікації зі ЗМІ, оскільки неможливо визначити, яка саме інформація є наклепом. Таким чином існуватиме можливість використовувати виключно офіційні біографії осіб. Це прямо суперечить одній із найважливіших засад Вікіпедії, згідно з якою слід подавати усі можливі точки зору на предмет статті», - підкреслюють автори звернення.

«У разі подальших спроб з боку народних депутатів України ухвалити законопроект №11013 редактори української Вікіпедії залишають за собою право на проведення страйку україномовного розділу Вікіпедії проти його ухвалення», - заявили представники «Вікімедіа Україна».

Разом з тим громадська організація  звернулась до Президента України, прем’єр-міністра, голови Верховної Ради України та народних депутатів із закликом не ухвалювати закон.

«Ми висловлюємо свою занепокоєність ситуацією з можливістю введення обмеження на право інформування громадськості щодо суспільно-значимих осіб та подій, що також завдає шкоду поширенню вільних знань в Україні, оскільки обмежує коло джерел для інтернет-енциклопедії Вікіпедія», - йдеться у заяві.

Також вікіпедисти висловили солідарність із журналістами та громадськістю, які виступають проти ухвалення закону «Про наклеп».

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua