ЧЕРНІВЦІ

Закон про мирні зібрання ухвалять без Венеціанської комісії

0

Верховна Рада розгляне скандальний законопроект № 2450 «Про мирні зібрання» в четвер, 6 вересня, не чекаючи на висновки Венеціанської комісії

 Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook  написала народний депутат Леся Оробець.

За її словами, таке рішення було прийнято на погоджувальній раді, хоча закон «тільки минулого тижня на вимогу 150 громадських організацій був відправлений міжнародним експертам».

«Режим або не чекає від експертизи нічого втішного для себе, або дуже хоче захиститися перед виборами (або й після них) від гніву громадян», - вважає політик.

Оробець вважає, що в нинішньому його вигляді скандальний законопроект надає владі «репресивну дубинку, яку зараз влада не може задіяти на законних підставах». «До прикладу, вона не може скористатися «виховним» потенціалом статті 185-1 КУпАП (від двох місяців виправних робіт до 15 діб адміністративного арешту за порушення порядку організації мирних зборів), оскільки немає такого порядку, прописаного на рівні закону. А в разі прийняття проекту 2450 подібний порядок легалізується», - написала Оробець.

Нагадаємо, якщо цей законопроект буде прийнятий, він зобов´яже організаторів зборів повідомляти про свій мітинг органи виконавчої влади не менш ніж за два дні до проведення. Представники опозиції вважають, що цього періоду цілком достатньо, щоб будь-який суд заборонив проведення акції. Більш того - закон чітко не визначає місця, де мітинги проводити заборонено. На практиці це може призвести до того, що місцева влада визначить такими усі можливі для проведення акцій місця.

Крім цього, проект містить норму: «невідкладно повідомляти орган внутрішніх справ або відповідний орган місцевого самоврядування про дату, час, місце, цілі проведення спонтанного мирного зібрання, а також про заходи, які необхідно вжити для забезпечення проведення спонтанного мирного зібрання». На думку критиків законопроекту, це повністю унеможливить проведення стихійних мітингів.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua