ЧЕРНІВЦІ

Міноборони хочуть зобов´язати захищати країну від хакерів

0

Кіберзагрози пропонується прирівняти за рівнем до решти загроз нацбезпеки, а також внести кібертероризм до Кримінального кодексу.

 Народний депутат Андрій Деркач і заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович розробили і зареєстрували у Верховній Раді низку законодавчих змін до Кримінального кодексу, до законів «Про засади нацбезпеки», «Про оборону України», «Про захист інформації в ІТ системах», «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», «Про інформацію», «Про боротьбу з тероризмом» тощо відносно кібербезпеки країни. Про це «proIT» повідомили в парламенті.

 Кіберагрессію планується внести до списку надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в законі «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру».

 Держспецзв´язку пропонується передати функцію визначення рівня та порядку захисту від кібернетичних загроз інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем залежно від категорій, до яких ці об´єкти віднесені, згідно з переліком, що затверджується Кабінетом Міністрів.

 У Міністерства оборони теж з´являються нові функції:

 - планування і реалізація заходів протидії та нейтралізації кіберзагроз національним інтересам України у воєнній сфері;

- участь у підготовці кібербезпеки об´єктів критичної інформаційної інфраструктури держави до функціонування в особливий період та в умовах воєнного стану;

- забезпечення розвитку та безпеки власної інформаційної інфраструктури та ресурсів, впровадження новітніх інформаційних технологій у сфері оборони.

 Генштаб буде зобов´язаний організувати, координувати роботу зі створення і захисту від кібернетичних загроз єдиної автоматизованої системи управління ЗСУ.

 Ідеологи стратегії України з кібербезпеки пропонують прописати низку термінів у законі:

 Кібернетична безпека держави - це стан захищеності об´єктів критичної інформаційної інфраструктури країни, сформований комплексом технологічних, технічних та інформаційних заходів і засобів кіберзахисту від зовнішніх і внутрішніх несанкціонованих посягань, реальних і потенційних кібернетичних загроз.

 Об´єкти критичної інфраструктури - об´єкти, вплив на які може мати наслідки, що безпосередньо зачіпають національну безпеку. Наприклад: урядові установи, основна ресурсна база, енергетичні та транспортні магістральні мережі, військові об´єкти, нафто- та газопроводи, морські порти, залізничні станції, гідротехнічні та магістральні споруди, аеропорти та метрополітени, об´єкти та канали швидкісного і урядового зв´язку, системи екстреної допомоги населенню та ліквідації надзвичайних ситуацій, системи енергозабезпечення та системи життєзабезпечення (водо-, теплопостачання мегаполісів), пам´ятки культурної спадщини, місця масового скупчення людей та інші об´єкти, які діляться за рівнем значущості на загальнодержавні, регіональні та місцеві, за важливістю на: життєво важливі, вкрай важливі та важливі. Перелік цих об´єктів затверджується Кабінетом Міністрів.

 Кібернетичний тероризм - суспільно небезпечні, умисні або цільові дії в кіберпросторі країни або використання інформаційної інфраструктури як  засобу для порушення функціонування важливих національних інфраструктур (енергетичних, транспортних, урядових тощо), умисне перешкоджання роботі, виведення з належного стану, захоплення функцій управління автоматизованих систем управління державою, об´єктів критичної інфраструктури, мотивовані атаки на інформаційні системи і дані, що спричиняють загрозу загибелі людей, заподіяння значної майнової шкоди чи настання інших суспільно небезпечних наслідків, свідомого, цілеспрямованого впливу, примусу чи залякування органів влади або цивільного населення метою досягнення злочинних цілей, в тому числі для вирішення потреб терористичної діяльності (пропаганди, оперативного зв´язку, фінансування, вербування тощо).

 

 

 

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua