ЧЕРНІВЦІ

Крим провалив план зі зборів з туристів у 15 разів

0

Замість запланованих 50-60 млн грн від туристичного збору до бюджету міст і селищ Криму надійшло лише менше 4 млн грн, або менш ніж по гривні з кожного туриста

Станом на 1 серпня в бюджети населених пунктів півострова надійшло всього 3,7 млн грн надходжень від туристичного збору. Це означає, що з кожного із 3,3 млн туристів, що відвідали цього року Крим, чиновники отримали лише трохи більше 1 грн, пише «Деловая столица».

Причини ситуації, що склалася, криються в тому, що багато готелів вирішили не спантеличувати своїх гостей сплатою збору, а просто включили ці витрати у вартість проживання. Щоправда, тільки одиниці з них повністю віддали місцевій владі надходження від туристичного збору. До прикладу, п’ятизірковий готель «Вілла Єлена» перерахував у бюджет Ялти всього 3 тис. грн, тоді як аналогічний за класом і місткістю готель «Ореанда» - 121 тис. грн.

Ще гірша ситуація у сегменті міні-готелів і приватних квартир, в яких зупиняється майже 80% усіх туристів. Зі слів заступника голови ДПС в АРК Сергія Крюкова, неорганізовані курортники сплатили лише 21% від отриманої місцевими бюджетами загальної суми туристичного збору або 770 тис. грн.

Навчити місцеву владу збирати збір взявся прем’єр автономії Анатолій Могильов, який вирішив створити для цієї мети республіканське підприємство. Нова структура, яка почне працювати з наступного року, матиме свої відділення у всіх регіонах Криму. Але спочатку підприємство має розробити дієвий механізм стягування податку. Одна з ідей: готелям та міні-готелям наполегливо запропонують укласти угоду з республіканським підприємством, в якому будуть обумовлені сума збору і терміни її перерахування до місцевого бюджету.

Однак, наголошує видання, вже сьогодні можна прогнозувати, що нові методи стягування збору навряд чи будуть успішними - адже щоб укласти договори з міні-готелями, спочатку їх потрібно зробити легальними. А після набуття чинності Податкового кодексу від фіскалів у тінь пішли навіть ті кримчани, які раніше здавали житло в оренду офіційно.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua