ЧЕРНІВЦІ

Яхту з українцями затисло в арктичній крижаній пастці

0

Яхта «Скорпіус», українсько-російський екіпаж якої вже близько року здійснює навколосвітнє плавання навколо Південного і Північного полюсів, затиснута в арктичній крижаній пастці

Як повідомляють «Подробиці», під час сильного пориву вітру брили льоду можуть зійтися і розчавити вітрильник. Члени екіпажу поки не подавали сигналу SOS, однак підготувалися до евакуації.

«У Арктиці небезпека зберігається завжди, а в нашій ситуації особливо. Поки ми не вийдемо на чисту воду, небезпека зберігатиметься. Є позитивні тенденції, вітер посилюється, думаю, через 2-3 години спробуємо ще раз вирватися з цієї пастки крижаної», - сказав капітан судна Сергій Низовцев.

Якщо в Арктиці збережеться така ж погода, «Скорпіус» може дрейфувати серед льодів близько місяця.

Нагадаємо, українсько-російський екіпаж яхти вже побив декілька світових рекордів мореплавання. Один з рекордів - за дальністю заходу в Антарктику, коли експедиції вдалося зайти в море Росса до 77-го градуса південної широти, другий - обійти Антарктиду південніше 60-го градуса і Північний полюс в районі 65-70-х градусів протягом одного календарного року . Третій – за довжиною маршруту - 70 тисяч миль і четвертий – за тривалістю експедиції, два з половиною роки.

Як повідомляли «Коментарі», раніше яхта Скорпіус, яка тільки що завершила навколосвітню подорож навколо Антарктиди, не змогла зайти на полярну станцію Беллінсгаузена, щоб поповнити запаси палива, і піде до міста Ушуайя (Аргентина) в «економному режимі», тобто без опалення і переважно під вітрилами.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua