ЧЕРНІВЦІ

Кваліфікація в Україні американського ядерного палива типу ТВС-W зупинена

0

 

Усі члени комісії з розслідування інциденту на ПУАЕС визнали американське ядерне паливо проблемним

 

Про це в інтерв´ю РІА «Новини - Україна» розповів заступник голови Державної інспекції ядерного регулювання України, головний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Михайло Гашев.

«Згідно з висновками першого етапу експертизи все те, що сталося на другому і третьому блоках ПУАЕС пов´язано з конструктивними недоробками. Це визнали всі експерти, що брали участь у роботі комісії, в тому числі, хоча і з другого разу, і представники Westinghouse. Серед основних недоробок касети у звіті виділені: ненадійність дистанціонуючих решіток, невдала конструкція хвостовиків, і, нарешті, невдала конструкція пружинного блоку головки зборки», - сказав Гашев.

Таким чином, кваліфікація палива типу ТВС-W зупинена, і після доопрацювань Westinghouse доведеться починати цю тривалу процедуру заново. За словами Гашева, на адаптацію та ліцензування нової модифікації ТВЗ-W буде потрібно мінімум 5 років.

«Чи треба заново починати той тривалий процес, який навіть за граничної ритмічності, закінчиться лише в 2018-2019 роках? Враховуючи, що в 2015 році у нас буде своє нормальне паливо, може варто подумати про те, що не слід було б платити сотні мільйонів євро при тому, що ніхто не застрахований від повторення ситуації, яку ми зараз обговорюємо. Якщо ми втретє наступимо на ці граблі після Чехії (інцидент з паливом Westinghouse на чеській АЕС «Темелін» - ред.) і ПУАЕС, то це вже буде розцінюватися як пряма економічна диверсія», - упевнений заступник голови ДІЯРУ.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua