ЧЕРНІВЦІ

До кінця каденції в парламенті «буде процес, боротьба і протистояння»

Останні дні у Раді присвятять бійкам за мову і бюджету

0

До завершення каденції нинішнього парламенту потрібно ухвалити загальнодержавну програму підтримки розвитку української мови

Як повідомили  «Коментарям» у прес-службі ВР, про це в ефірі телеканалу «Рада» заявив спікер парламенту Володимир Литвин.

За його словами, у парламенті зареєстровано ряд законопроектів про порядок застосування мов в Україні, серед яких і внесений ним.

«Є два питання: прийняття закону під умовною назвою «Про порядок застосування мов в Україні і про статус української мови» та про загальнодержавну програму підтримки розвитку української мови. Варто було б найближчим часом, до завершення каденції нинішньої Верховної Ради, прийняти цю програму і підтвердити консолідованим голосуванням, що у нас за українську мову борються не лише на словах, а через прийняття практичного рішення», - зазначив Литвин.

Прогнозуючи перебіг розгляду законопроектів, які стосуються внесення змін до «мовного» закону, Литвин висловив думку, що «буде процес, боротьба і протистояння, особливо, вона буде ініціюватись з боку тих людей, які жодної мови не знають і якраз виступають законодавцями мод у цьому питанні».

Окрім того, за словами Литвина, ключовим завданням Верховної Ради на черговій сесії є ухвалення бюджету на наступний рік: «Важливо ухвалити цей документ  до кінця каденції, оскільки новий парламент збереться на установче засідання 17 грудня, і вчасно прийняти бюджет не встигне».

За словами Литвина, у бюджеті-2013 «ми повинні зробити ставку на інтелект, мізки, за рахунок чого буде приростати світ», а пріоритетними  мають бути освіта і охорона здоров’я.

Разом з тим спікер зазначив: з понад 1000 законопроектів приблизно 240 пропонуються до розгляду у першому і другому читанні, при цьому суб’єкти законодавчої ініціативи «намагаються зробити ставку на популізм».

Як повідомляли «Коментарі», 8 серпня Президент Віктор Янукович підписав Закон «Про засади державної мовної політики» «регіоналів» Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка, прийнятий Верховною Радою 3 липня. 10 серпня мовний  закон був опублікований і, як наслідок, набув чинності.

Після  набуття законом чинності в низці областей сходу і півдня України місцеві ради визнали російську мову регіональною.

На початку серпня Президент України Віктор Янукович ініціював створення робочої групи при Кабміні  для вдосконалення законодавства про мови.

До складу робочої групи на чолі із паном Кравчуком увійшли всі представники наукової та творчої інтелігенції, що напередодні приїхали у Крим до Президента та просили його зберегти в Україні українську.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua