ЧЕРНІВЦІ

Європа не готова підписувати з Україною Угоду про асоціацію

0

Глава представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра вважає, що в нинішній ситуації підписання Угоди про асоціацію навряд чи можливо

«У нинішніх умовах, я думаю, буде дуже складно підписати Угоду про асоціацію. Я хотів би нагадати, що для підписання цієї угоди необхідна згода всіх країн ЄС. А на даний момент багато країн ЄС не хочуть підписувати цей документ зважаючи на ситуацію, що склалася в Україні», - розповів дипломат в інтерв´ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Він нагадав, що ЄС очікував і очікує від України вирішення ситуації з політично мотивованими кримінальними справами, проведення чесних виборів і істинного впровадження реформ. «Тобто ЄС повинен побачити, що Україна і справді проводить необхідні реформи. Однак на сьогоднішній день ми не бачимо прогресу на шляху реалізації цих умов. Тобто ті питання, які викликають занепокоєння у ЄС, а саме: законодавство про вибори, неучасть у виборах лідерів опозиції, - вони залишаються актуальними, але рішення з цього приводу буде прийнято на Раді міністрів ЄС», - зазначив посол.

«Я не можу передбачити, яким буде це рішення, але в нинішніх умовах таке підписання Угоди про асоціацію навряд чи може відбутися», - додав Тейшейра.

Що стосується надій Києва підписати цей документ з ЄС після виборів до кінця поточного року, то дипломат зазначив, що все залежатиме від виконання вищезазначених умов.

«Якщо ці умови будуть виконані, то шанси на підписання угоди є. Важко очікувати, що угода буде підписана, якщо ситуація в країні не зміниться», - сказав він.

Посол також зазначив, що покидає Україну з почуттям розчарування. «Коли 4 роки тому я приїхав в Україну, то думав, що ця країна активно долає шлях євроінтеграції, я був сповнений ентузіазму зробити свій внесок і підтримати вашу країну на цьому шляху. Однак сьогодні процес євроінтеграції України в реальності припинений. Тому у мене є відчуття розчарування і жалю», - уклав він.

Як повідомляли «Коментарі», 19 липня 2011 року в Брюсселі представниками України і Європейської комісії був парафований текст угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і ЄС, який є невід´ємною частиною угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

24 травня Європейський парламент прийняв чергову резолюцію по Україні, в якій закликав владу вирішити ситуацію з ув´язненими, засудженими за політичними мотивами, до початку виборчої кампанії. Єврокомісар Штефан Фюле зазначив, що Угода про асоціацію буде підписана лише тоді, коли Україна перейде від слів до дій.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua