ЧЕРНІВЦІ

Вступ Росії до СОТ не обіцяє нічого хорошого нашим сироварам

0

 

Експерти вважають, що ратифікація договору про вступ до СОТ лише розпалить торгову війну з Україною

 

Росія стала 22 серпня членом Всесвітньої торгової організації, що теоретично повинне спонукати північну сусідку до більшої ліберальності товарів, ввезених на її територію. Але російські чиновники, здається, навпаки мобілізувалися. Експерти вважають, що ратифікація договору лише розпалить торгову війну з Україною. І першими це відчули на собі українські виробники сиру, пишуть «Коментарі».

Як уточнює видання, минулого тижня, якраз коли РФ підписала угоду, нашим сироварам адресувалися два меседжі. Перший виходив від Росспоживнагляду. Відомство піддало розголосу результати перевірок українських сирів, які тривали вісім місяців. У підсумку наглядачі за дотриманням прав споживачів забракували понад 300 т українського сиру, а це 6% липневих поставок, за оцінками аналітиків.

Другим ударом для вітчизняних переробників молока стала заява російського «Союзмолока» про бажання запатентувати сирні торгові марки «Костромський», «Російський» і «Пошехонський». Голова правління «Союзмолока» Андрій Даниленко назвав це спробою захистити власного виробника. Деякі місцеві юристи вже заявили, що запатентувати назви сирів буде неможливо. Мовляв, такі назви разом із зазначенням фірми-виробника - будь ласка, просто назви сирів - ні. Обговорювався і варіант реєстрації самої технології виробництва, але тут теж нюанс: ті, хто почав виробляти ці сири ще за СРСР, можуть заявити свої права на їх випуск.

«Вступ Росії до СОТ нашим сироварам нічого позитивного не обіцяє. Більш того, думаю, що останні зроблені заяви російською стороною свідчать лише про назрівання нового торгового конфлікту. Саме Росспоживнагляд і Роспотребстандарт будуть тим знаряддям у руках російських конкурентів, яке створить перешкоди на шляху наших продуктів у РФ», - сказав «Коментарям» Сергій Наливка, директор консалтингового агентства ААА. Нападки на нашу продукцію триватимуть доти, поки ми не станемо членами Митного союзу, впевнений експерт.

На думку директора «ІнфоАгро» Василя Вінтоняка, поки ще Україна займає більше 20% російського імпорту, але ця частка з часом скорочується на користь інших імпортерів і російських виробників. З причини чинного ембарго з лютого по травень 2012 року виручка наших постачальників сирів зменшилася майже на $55 млн. - з $200 млн. до $156 млн.

Поки наші виробники намагаються перекрити втрати за рахунок українського ринку. Але при щорічному випуску майже 200 тис. т сирів виробникам слід подумати про те, куди збувати решту 80 тис. т, левова частка яких (приблизно 65 тис.) призначається для російських покупців.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua