ЧЕРНІВЦІ

Франція має намір скасувати смертну кару в усьому світі

0

Франція має намір організувати світову кампанію на підтримку повсюдного скасування смертної кари, заявив міністр закордонних справ Лоран Фабіус під час щорічної наради для французьких послів у Парижі

«Наш заклик до міжнародного співтовариства про повсюдне скасування смертної кари у світі лунатиме впродовж майбутніх двох років», - заявив французький міністр, передає «УкрІнформ».

За словами Фабіуса, він має намір оголосити про таку кампанію Парижа під час головування на засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку.

Відзначимо, смертна кара нині застосовується у 21 країні, в тому числі в окремих штатах США. У Франції застосування смертної кари скасовано у 1981 році.

В Україні 1 липня 2003 року набув чинності Протокол Європейської конвенції про права людини, що передбачає повне скасування смертної кари. За даними організації «Міжнародна амністія» до 1995 року Україна мала один із найвищих у світі показників за кількістю смертних вироків. Офіційна статистика свідчить, що у 1994 році в Україні були винесені 143 смертні вироки (тільки два пом’якшені) і 60 осіб страчено. Вступаючи до Ради Європи у листопаді 1995 року, Україна взяла на себе зобов’язання ввести негайний мораторій на всі страти і повністю скасувати їх протягом трьох років.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua