ЧЕРНІВЦІ

Техніка - частина гуманітарної допомоги від КНР

Школярам Одещини роздали «гуманітарні» комп’ютери, якими неможливо користуватися

0

Губернатор Одеської області Едуард Матвійчук урочисто вручив представникам районних відділів освіти устаткування для 59 комп’ютерних класів

Як передає «Одеса.Коментарі», всього провінція отримала 885 ЕОМ. Матвійчук заявив, що машини були придбані в рамках програми «Народний бюджет».

«Ми ще подаруємо вам стільки ж, тому що наше основне завдання - забезпечити в найближчі кілька років всі сільські школи Одеської області сучасними комп´ютерами», - зазначив губернатор.

Однак тільки сьогодні журналістам вдалося з´ясувати, яким чином на коробках з комп´ютерами, закупленими, якщо вірити чиновникам, в рамках програми «Народний бюджет», з´явилися наклейки з прапором Китайської Народної Республіки та написом «China aid» (Допомога Китаю).

Як виявилося, техніка - частина гуманітарної допомоги, яку в серпні цього року надала Україні Піднебесна. Всього китайці подарували нашій країні 16 тисяч комп´ютерів. Літак з ними приземлився в Києві 21-го числа, після чого машини розподілили по областях.

Тепер китайський подарунок ввів в ступор комп´ютерних фахівців районних адміністрацій. Зараз вони ламають голову над тим, як тепер ці машини обслуговувати і де, станься що, добувати запасні комплектуючі.

«Операційна система на «народних» ЕОМ - не звична MS Windows, знайома будь-якому вчителеві інформатики, а якась Kylin - розроблена, якщо вірити ЗМІ, в Національному університеті військових технологій КНР спеціально для Народно-визвольної армії Китаю. Система створена на основі ядра Mach операційної системи FreeBSD з додаванням додаткових рівнів безпеки. Програмне забезпечення, працююче з «Віндоус», на машинах з цією системою працювати не буде. Втім, «Кілін» сумісна з «Лінукс», - повідомляє інтернет-газета «Думська».

На комп´ютерах встановлено офісний пакет Meo ShineOfiсev.5, який, хоч і підтримує кирилицю, теж не такий простий у використанні. Таким чином, у найближчі місяці подаровані комп´ютери навряд чи надійдуть у школи.

«У такому вигляді машини впроваджувати у навчальний процес не можна. Ми думаємо над тим, щоб встановити на них «Windows», проте ліцензійна система коштує грошей, які ще потрібно знайти. У бюджеті цих коштів зараз немає», - заявив співробітник одного з районних відділів освіти області.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua