ЧЕРНІВЦІ

У ЄС шкодують, що Україна «викинула на смітник» Виборчий кодекс

0

 

Кілька років тому Україна взяла зобов´язання перед ЄС прийняти Виборчий кодекс, який би визначав правила для всіх майбутніх виборів, але ця обіцянка так і не була виконана

 

Про це в інтерв´ю «Українській правді» заявив голова представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

За його словами, Виборчий кодекс зламав би «порочне коло» - створення нового законодавства під кожні нові вибори в інтересах тих, хто перебуває при владі.

«Євросоюз профінансував процес підготовки Виборчого кодексу, і цей кодекс навіть отримав підтримку з боку Ради Європи як такий, що відповідає європейським стандартам. Це було приблизно два роки тому», - повідомив представник ЄС.

«Навіть коли Президент Янукович прийшов до влади, він заявляв як на зустрічах з лідерами ЄС, так і публічно про те, що Виборчий кодекс буде прийнятий. Після місцевих виборів 2010 року Президент Янукович сказав, що ці вибори були далекі від очікуваних стандартів, і тому він підтримує ухвалення Виборчого кодексу для того, щоб запобігти таким випадкам у майбутньому», - заявив Тейшейра.

«Але приблизно рік тому вся та робота, проведена за підтримки Європейського Союзу, була викинута на смітник. Замість цього почали новий процес підготовки виборчого законодавства», - зазначив європейський політик.

«Я разом з іншими послами навіть зустрічався з міністром юстиції Лавриновичем, який досить відкрито нам сказав: «Рішення про виборчу систему було прийнято президентом Януковичем», - сказав Тейшейра, додавши, що в демократичному світі немає країн, де Президент приймає рішення про виборчу систему.

Нагадаємо, за новим виборчим законодавством половина парламенту обирається за партійними списками, а друга половина - за мажоритарними округами. Парламентські вибори в Україні відбудуться 28 жовтня.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua