ЧЕРНІВЦІ

1 вересня школярам доведеться прослухати пространніе лекції про патріотизм і здоровий спосіб життя

Як пройдуть перші уроки в різних регіонах України

0

У перший день нового навчального року в різних куточках країни поговорять про здоров´я, незалежність, героїв УПА і червоних партизанів

У нинішньому році Міністерство освіти і науки, молоді та спорту вирішило не обмежувати жорстко тему першого уроку в новому навчальному році. В результаті кожен регіон вирішував, про що розповідати учням у перший день навчання, на свій розсуд. «Коментарі» з´ясували, що з цього вийшло.

Львів: уроки історії під двома прапорами

Цього року 1 вересня в столиці Галичини вирішено провести під двома патріотичними знаменами - синьо-жовтим і червоно-чорним. Перший урок у львівських школах буде присвячений 21-й річниці незалежності України та 70-річчю створення УПА. Чи приєднається до львівських ініціатив вся область поки не відомо.

Нагадаємо, раніше управління освіти Львівської міської ради вирішило закупити для шкіл міста 2000 підручників з історії України, в яких є згадки про бійців УПА як про героїв України, а Голодомор 1932-33 років представлений як геноцид. Це стало реакцією на урізання за ініціативою міністра освіти Дмитра Табачника розповідей про УПА і русифікацію в нових підручниках з історії України.

Харків: місту - здоров´я, області - що побажають

На Харківщині з визначенням теми для найпершого уроку вирішили глобально «не морочитися», надавши ламати голову начальникам райвно і директорам шкіл. У підсумку, з´ясували кореспонденти «Харків.Коментарі», в районах області вирішили зупинитися на таких темах як «Підсумки Євро-2012», «Незалежна Україна» або «День Незалежності».

У Харкові ж перший урок в школах збираються присвятити дитячому здоров´ю. «Звучати загальна тема уроку буде так: «Здорова дитина - здорова нація». При цьому для кожного класу передбачено окрему підтему. Урок можуть проводити і лікарі, і психологи, і класні керівники, і батьки, а для малюків - і старшокласники», - пояснила директор Департаменту освіти міськради Ольга Деменко.

Донецьк: уроки патріотизму замість творів про бізнесмена і президента

Першого вересня в школах Донецька проведуть уроки «Свято рідного краю». Однак це, як пояснив заступник міського голови Донецька Валентин Лактіонов, лише перший крок у вихованні в підростаючого покоління патріотизму. Як виявилося - радянського зразка: 6 вересня в донецьких школах пройдуть ще й уроки пам´яті героїв Великої Вітчизняної війни. «Ми повинні повернутися до того, що називається патріотичне виховання, до того, що ми трохи забули», - зазначив Лактіонов.

Нагадаємо, що раніше в ЗМІ була розміщена інформація, що до першого вересня школярам Донецька задали підготувати твір про видатних жителів Донеччини. При цьому в якості героїв для творів були запропоновані президент України Віктор Янукович і бізнесмен Рінат Ахметов.

Луганськ: в підпіллі під червоним прапором

Як і Львів, Луганщина вирішила присвятити 1 вересня знаменному 70-річчю і вихованню патріотизму. Правда, з протилежним ухилом: у всіх школах області перший урок буде присвячений ювілею радянських підпільників з «Молодої гвардії».

«Бажано до проведення уроку створити куточки бойової слави, присвячені подвигу молодогвардійців. Під час проведення уроку вчителі повинні ґрунтовно опрацювати поняття «патріотизм», «інтернаціоналізм», розуміння їх учнями», - наголошується в методичних вказівках щодо проведення першого уроку, які мають «Луганськ.Коментарі».

Також передбачена можливість проведення конкурсів творчих робіт (можливо, із залученням батьків, дитячих та юнацьких організацій), а саме: творів, есе, віршів, стінгазет, розробка та презентація спільних проектів пам´яті «героїв-краснодонців», які стануть основою проведення у вересні-жовтні тижнів «Ешелон пам´яті», «Ваш подвиг безсмертний», «Гідними подвигу вашого бути клянемося!».

Дніпропетровськ: офіційна частина - і тільки

На відміну від інших східних областей, на Дніпропетровщині вирішили обійтися без зайвих занять. Тому в День знань в школах області планується проведення лише урочистої частини, без першого уроку. Перший же урок на тему «Дніпропетровщина - моя рідна земля» буде проведений у школах області в понеділок, 3 вересня.

Запоріжжя: незалежність і здоровий спосіб життя

У запорізьких школах темами перших уроків, згідно з даними місцевої облгосдаміністраціі, стануть Незалежність України та здоровий спосіб життя.

Зокрема, губернатор Олександр Пеклушенко підписав розпорядження, в якому рекомендує провести перший урок на тему «Шануймо Незалежність України разом».

У свою чергу, Департамент освіти і науки запорізької міської ради запропонував присвятити тему перших уроків здоровому способу життя, оскільки 2012 рік був оголошений роком спорту та здорового способу життя. При цьому жорсткого підходу до тем першого уроку немає - школи можуть доповнити або змінити теми на свій розсуд.

Що стосується, перших класів, то в них класні керівники вибирають теми перших уроків на свій розсуд.

Крим: згадати про кримську батьківщину

У кримських школах 1 вересня, як і в ряді східних регіонів, поговорять про патріотизм: темою першого уроку в загальноосвітніх навчальних закладах стане: «З чого починається Батьківщина?». Таку тему вчителям запропонувало Міносвіти автономії.

«Є концепція основних напрямків виховної роботи в АРК. Перше - це виховання патріотизму, починаючи від малої Батьківщини, від свого будинку, від своєї школи, села і закінчуючи Батьківщиною в широкому сенсі слова», - пояснив сайту «Крим.Коментарі» заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту АРК Володимир Буякевич.

Київ: старшим - здоров´я, молодшим - за бажанням

У столиці вирішили обійтися без жорсткого регулювання тематики перших уроків на 1 вересня. Принаймні, для початкової школи. Так, як повідомили «Коментарям» у КМДА, теми для перших класів школи виберуть самостійно, аж до залучення до цього процесу самих дітей: за яку тему більшість першокласників проголосує, ту вчитель і підтримає.

Що стосується 5-11 класів, то їм 1 вересня доведеться затриматися на урок, присвячений здоровому способу життя. А вже потім відправитися за рахунок цього здоров´я святкувати.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua