ЧЕРНІВЦІ

У Харківській області ввели офіційну двомовність

0

 Харківська облрада ухвалила рішення про першочергові заходи щодо реалізації на території області закону «Про засади державної мовної політики» 

Як повідомляє «Харків.Коментарі», за це рішення проголосували 98 осіб, проти - три. Фракція БЮТ перед голосуванням із зали вийшла.

Згідно з документом, акти місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування можуть прийматися як державною, так і російською мовами і офіційно публікуватися цими мовами. Російська мова може використовуватися в роботі, діловодстві і документації цих органів, а посадові особи зобов´язані вільно володіти російською мовою та вільно спілкуватися з російськомовними відвідувачами.

Крім того, громадянам гарантується право на здобуття освіти державною та російською мовами, право вільного використання російської мови у сфері наукової діяльності та культури.

Також у проекті рішення передбачено, що офіційна інформація про діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування повинна оприлюднюватися  державною та російською мовами. Маркування товарів та інструкції щодо їх застосування теж повинні виконуватися двома мовами.

Як повідомляли «Коментарі», 8 серпня Президент України Віктор Янукович підписав закон «Про засади державної мовної політики» «регіоналів» Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка, ухвалений Верховною Радою 3 липня. 10 серпня «мовний» закон був опублікований і, як наслідок, набув чинності

Після набуття законом чинності в більш ніж шести областях сходу і півдня України місцеві ради прийняли рішення на підтримку російської мови. Водночас сьогодні Львівська міськрада прийняла звернення до громадян України, в якому звинуватила владу у деукраїнізації інформаційного простору, русифікації освіті, науки, культури та публічної сфери.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua