ЧЕРНІВЦІ

Щоб забезпечити себе водою, одеситам довелося побудувати найсучасніший в Європі водогін

Ідеї, що змінили міста: одеський водогін

0

Щоб забезпечити себе водою, одеситам довелося побудувати найсучасніший в Європі і найдовший у Російській імперії водогін

Проблема з водою була найбільш болючою для міста з моменту його заснування. У пошуках вводи жителям доводилося викопувати глибокі колодязі. Вода з них, попри не дуже хорошу якість, була досить дорогою - до 15 копійок за ціни півкілограма м’яса в 25 копійок. З часом домовласники стали встановлювати у себе на подвір’ях великі цистерни, в яких накопичувалася дощова вода, і заробляли на ній цілі статки.

Не врятувало повністю ситуацію і виявлення у міста так званих фонтанів - відкритих джерел прісної води. Хоча за якістю вода там була кращою, ніж з колодязів (звідси і вираз: «Це не фонтан»).

У результаті, від Великого Фонтану в 1853 році до Одеси провели чавунний водогін протяжністю близько 12 кілометрів. Тим не менш, велика кількість та якість води поступово погіршувалася, що забезпечувало господарям старих цистерн стабільний заробіток. У 1873 році перший міський водогін остаточно припинив своє існування, але того ж року відкрився новий водогін, який брав воду з Дністра. Для того часу це був найсучасніший в Європі (його потужності становили близько 24 мільйонів літрів на добу) і найдовший в Російській імперії (близько 30 кілометрів, а з мережами по Одесі - понад 250 кілометрів). Більш того, вперше у всій Імперії вода централізовано подавалася не лише в центр міста, але і в його передмістя. Такої системи не було навіть у Петербурзі. Що, звісно, забезпечило бурхливий ріст і розвиток Одеси.

Нагадаємо, 20 серпня стартував конкурс «Зміни своє місто на краще!», в рамках якого кожен охочий може взяти участь в якісному перетворенні міста, де він живе, і допомогти вирішити його нагальні проблеми.

Детально про можливість участі в конкурсі ти можеш ознайомитися на сторінці додатка ДТЕК і Comments.UA «Зміни своє місто на краще!».

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua