ЧЕРНІВЦІ

У ЄС взяли до відома рішення суду у справі Тимошенко

Лідери ЄС назвали суди над Тимошенко несправедливими

0

Керівництво Євросоюзу висловлює жаль, що ситуація, яка склалась в Україні, перешкоджатиме участі в майбутніх парламентських виборах «двом важливим лідерам опозиції»

Про це йдеться в спільній заяві верховного представника Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон і європейського комісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Вони відзначили, що взяли до відома результати розгляду Вищим спецсудом України касації на вирок екс-прем´єру Юлії Тимошенко.

При цьому представники ЄС наголосили, що така ситуація виникла після судів, які не відповідали міжнародним стандартам справедливого, прозорого та незалежного правового процесу.

«Ми наголошуємо на важливості для української влади ліквідувати наслідки виборчого правосуддя у випадках Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших. Це також вимагатиме подальших кроків для проведення судової реформи», - зазначили Ештон і Фюле.

Крім того, керівники ЄС «зі стурбованістю» відзначили новий вирок щодо Луценка від 17 серпня 2012 року. «Ми будемо продовжувати уважно стежити за подіями, пов´язаними із судовими справами проти Тимошенко та Луценка й інших. Зараз є можливість подати справу Тимошенко до Європейського суду з прав людини», - йдеться в заяві.

Як повідомляли «Коментарі», сьогодні Вищий спеціалізований суд України відмовився задовольнити касацію захисту Тимошенко на вирок Печерського суду, яким екс-прем´єр засуджена до семи років позбавлення волі за перевищення влади при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році. 

На сьогоднішнє рішення Вищого спецсуду вже відреагували в МЗС Великобританії, в Парламентській асамблеї ради Європи, а також в Європейській комісії.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua