ЧЕРНІВЦІ

Азаров знайде мільярди на спорт у лотереї всеукраїнського масштабу

0

У проекті держпрограми розвитку фізкультури і спорту в Україні на 2012-2016 роки, яка проходить узгодження, передбачено альтернативні та позабюджетні джерела фінансування розвитку галузі. Зокрема - всеукраїнська спортивна лотерея

 

 Про це в ефірі телеканалу Tonis заявив перший заступник глави Держслужби молоді та спорту України Сергій Глущенко, передає «Інтерфакс-Україна».

За словами чиновника, проект суттєво відрізняється від програм попередніх років, оскільки містить конкретний план розвитку спортивної інфраструктури в усіх регіонах України.

«Усі попередні програми розвитку фізичної культури і спорту України були порожніми. Там не було цифр, там були гасла і декларації. Ми вирішили йти іншим шляхом, єдино вірним - якщо ти бажаєш досягнути успіху і підняти галузь. 500 спортивних майданчиків на рік з нормальним покриттям, 50 басейнів щороку, 50 льодових арен, обов´язкове фінансування спортсменів і тренерів, щоб вони не їхали з країни, телевізійний спортивний канал», - заявив Глущенко.

За його словами, 32 млрд грн, передбачені на виконання програми, непосильні для держбюджету, тому держслужба молоді та спорту заручилася підтримкою обласних рад про паритетне - 50% держбюджету і 50% місцевих бюджетів - фінансування об´єктів. Крім того, розробники програми пропонують запозичувати британський досвід управління галуззю і запровадити національну спортивну лотерею.

«Через реформи Тетчер шкільні майданчики, футбольні стадіони при коледжах були розпродані або віддані під паркінги, і в 1996-му році, на олімпіаді в Атланті, Британія опустилася на 36-е місце. Це настільки вдарило по самолюбству, що було прийнято рішення створити центральний орган влади «Спорт Великобританії», що відповідає за сферу. У 97-му році запроваджується лотерея: квиток коштує фунт. Щотижня лотерея збирає 5-6 млн фунтів. Британці із задоволенням купують квитки, оскільки 50% йде у фонд переможців, решта грошей - на розвиток спорту», - пояснив Глущенко.

Також він уточнив, що держава планує контролювати використання бюджетних коштів, що виділяються спортивним федераціям.

Як повідомляли «Коментарі», Президент Віктор Янукович ветував закон  «Про державні лотереї в Україні». Проект закону, прийнятий парламентом, забороняє проведення на території  України усіх лотерей, крім державних.

У зауваженнях Президента наголошується: відповідним законом «встановлюється надлишкове державне регулювання господарської діяльності оператора державних лотерей, яке обмежує конкуренцію у цій сфері, а отже, створює ризик порушення норми про те, що держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності».

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua