ЧЕРНІВЦІ

Кадр з фільму «Тіні забутих предків» режисера Сергія Параджанова

В кінотеатрі Нью-Йорка покажуть сім шедеврів українського кіно (ВІДЕО)

0

З 7 по 12 вересня в Лінкольн-Центрі відбудеться ретроспектива «Пізнаючи прекрасне: Українське поетичне кіно»

Про це «Коментарям» розповіли в Національному кіноцентрі ім. О. Довженка.

За інформацією кіноцентру, в програму ретроспективи «Пізнаючи прекрасне: Українське поетичне кіно» входять сім українських фільмів. Їх покажуть у Лінкольн-Центрі (Lincoln Center Plaza), головному кінотеатрі найбільшого культурного центру Нью-Йорка.

Зокрема, в Америці покажуть «Землю» і «Звенигору» Олександра Довженка, а також «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова і «Камінний хрест» Леоніда Осики. Творчість геніального українського режисера Юрія Іллєнка буде представлено трьома фільмами: «Вечір напередодні Івана Купала», «Криниця для спраглих» і «Чорний птах з білою ознакою». Деякі фільми будуть показані двічі, а «Тіні забутих предків» Параджанова покажуть шість разів.

«Цією програмою ми віддаємо невелику данину українському поетичному кіно, про яке сьогодні, на жаль, нам відомо не так вже й багато. Ми покажемо кілька шедеврів українського кіно, створеного в унікальному стилі «народного модернізму», який об´єднав традиційні українські теми й образи з естетичними інноваціями», - йдеться в рецензії Лінкольн-Центру до української ретроспективи.

Як зазначили в Центрі Довженка, ініціатором ретроспективи стало кінотовариство Лінкольн-Центру, а Національний центр ім. О. Довженка і Державне агентство з питань кіно підтримали ідею. Програма показів була сформована директором кінотовариства Лінкольн-Центру Річардом Пенья.

«Центр Довженка надає для показу фільми на 35 мм плівці, тобто фільми їдуть до Нью-Йорка з України», - прокоментували інформацію в кіноцентрі Довженка. Презентувати фільми буде український кінокритик, голова національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua