ЧЕРНІВЦІ

Сьогодні стартує 69-й Венеціанський кінофестиваль

0

З 29 серпня по 8 вересня в Італії пройде 69-й Венеціанський кінофестиваль

Про це повідомляють «РИА Новости».

Програма фестивалю складається з кількох частин:

- основна програма, що включає в себе головний конкурс, програму «Обрії» (Orizzonti), конкурс короткометражних фільмів (Corto Cortissimo) і позаконкурсний показ;

- секція незалежного та паралельного кіно, яка включає дві програми: міжнародний тиждень критики та конкурс авторського кіно;

- кіноринок.

У головному конкурсі беруть участь не більше 20 картин. До участі в конкурсі допускаються картини, що раніше не брали участі в інших фестивалях, які ніколи не показували публіці. Фільми відбирає директор фестивалю з комісією - експертами мистецтва та кіно. Склад журі складається з семи-дев’яти осіб. Фільми учасники фестивалю невідомі до моменту їх офіційного оголошення.

Нагороди головного конкурсу:

- головна нагорода венеціанського кінофестивалю «Золотий лев» вручається за найкращий фільм фестивалю;

- «Срібний лев» вручається найкращому режисерові;

- «Кубок Вольпі» (Coppa Volpi) за кращу чоловічу роль кращому акторові;

- «Кубок Вольпі» (Coppa Volpi) за кращу жіночу роль кращій актрисі;

- приз Марчелло Мастроянні найкращому молодому актору чи актрисі;

- премії «Озелла» (Osella) за кращий сценарій, операторську роботу, видатні технічні достоїнства та ін. (номінації визначаються індивідуально для кожного фестивалю);

- спеціальний приз журі вручається режисерові, акторові чи актрисі (що працював над фільмом конкурсної програми) за внесок у кіномистецтво.

Журі програми «Обрії» складається з трьох п’яти осіб. Нагороди вручаються у двох напрямках: Orizzonti за кращий ігровий фільм програми і Orizzonti DOC за кращий документальний фільм програми.

У конкурсі короткометражних фільмів беруть участь фільми тривалістю не більше 30 хвилин. Журі складається з трьох осіб, нагороди видаються в трьох напрямках:

- Лев Corto Cortissimo - за кращий короткометражний фільм;

- нагорода UIP - за кращий європейський короткометражний фільм;

- Special Mention - спеціальний приз журі.

З 2007 року за ініціативою президента асоціації CinemArte Даніеля Казагранде на фестивалі вручається «Блакитний лев» спеціальна нагорода за найкращі фільми, присвячені темі гомосексуальності.

Позаконкурсний показ складається зазвичай із шести фільмів. У нього входять світові прем’єри поточного року та фільми лауреати фестивалів минулих років.

У секції незалежного та паралельного кіно картини обираються в двох категоріях Національною спілкою кінокритиків Італії та Національною асоціацією італійських кіновиробників, які самі визначають правила проведення конкурсу і нагороди.

Будь-який дебютний фільм, який брав участь в основній і незалежній програмі фестивалю, може бути номінований на приз Луїджі Ді Лаурентіса. До складу журі входять діячі мистецтва та один кінопродюсер. Грошова частина нагороди ділиться між режисером і продюсером фільму. Режисер також може отримати сертифікат фірми Kodak на кіноплівку.

На розсуд організаторів фестивалю можуть вручатися й інші спеціальні призи.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua