ЧЕРНІВЦІ

«Газпром» втратить статус монополіста через чотири роки

0

«Газпром» може втратити статус монополіста з постачання газу в Європу вже в 2016 році

Як пише «Фінмаркет», про це йдеться в листі Мінекономрозвитку Росії, складеному за підсумками наради за участю декількох міністерств.

Труднощі з продажем газу в Європі можуть виникнути з 2016 року, коли США закінчать зведення потужностей для експорту сланцевого газу.

У Мінекономрозвитку стурбовані не тільки ситуацією на зовнішніх ринках, але і на внутрішньому - конкуренцію «Газпрому» все частіше складають незалежні від держави компанії. Так, в середині серпня стало відомо, що «Э.Он Россия» - оператор шести ГРЕС в країні - відмовився від послуг «Газпрому» і його дочірніх підприємств на користь «Новатеку».

Раніше чиновники настільки гостро на тему «сланцевої революції» не висловлювалися.

Чиновники вважають, що у зв´язку зі зростанням конкуренції на ринку «Газпрому» необхідно підвищувати ефективність інвестицій, зокрема, якість управління інвестпрограмами.

Нагадаємо, США протягом останнього десятиліття активно розробляють родовища сланцевого газу, через що ця країна зуміла обійти Росію за обсягами видобутку палива. Це дозволило США вийти практично на повне самозабезпечення газом. Крім того, США і Канада з середини 2010-х років мають намір активно експортувати паливо, яке, як очікується, буде в кілька разів дешевше трубопровідного газу, що поставляється Росією в Європу за довгостроковими контрактами.

Як повідомляли «Коментарі», раніше прем´єр-міністр України Микола Азаров заявив, що буріння першої свердловини з видобутку сланцевого газу в Україні почнеться вже у вересні 2012 року.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua