ЧЕРНІВЦІ

Лісники на Херсонщині розповіли, через що згоріло 1500 га лісу

0

Відомості про участь лісівників Херсонської області в підпалі лісових насаджень для подальшого вивезення дешевого дерева на експорт, про недбалість працівників лісового господарства недостовірні

Як заявили в Херсонському обллісгоспі, виникнення лісових пожеж «пов’язане по-перше, з високою літньою температурою повітря і сильними вітрами, по-друге - з украй низьким фінансуванням лісгоспів», повідомляє «Майдан Свободи».

«Так, у лісників є пожежні автомобілі, 50% яких з терміном експлуатації 20-30 років, а автомобілів високої прохідності не вистачає. Не вистачає і самих водіїв пожежних автомобілів (через низьку зарплату), а також якісного радіозв’язку та мобільного зв’язку. Крім того, не вистачає і самих лісників (у Корсунському лісництві нормативна чисельність майстрів лісу становить 9 осіб на 10498 га, тобто за однією людиною закріплено понад 1160 га, що на думку обллісгоспу вкрай мало)», - зазначають у лісгоспі.

Разом із тим обллісгосп заявляє про відсутність попиту на дерево, заготовлене на території Нижньодніпровських пісків.

«Починаючи з 2011 року реалізація дерева в області зорієнтована на забезпечення продукцією споживачів на внутрішньому ринку. Крім того, станом на 1 серпня 2012 року в лісогосподарських підприємствах області є 4,3 тис.куб.м нереалізованого дерева. Відсутні покупці», - підкреслили в Херсонському облуправлінні лісового господарства.

Крім того, обллісгосп вважає, що звинувачення лісників у недбалості також необґрунтовані.

«Державними лісогосподарськими підприємствами області виконані усі планові показники профілактичних та попереджувальних заходів для запобігання лісовим пожежам», - підкреслили в лісгоспі.

Нагадаємо, прокуратура Херсонської області виступила з ініціативою про позбавлення лісгоспів можливості займатися вирубкою лісу в комерційних цілях, оскільки лісгоспи одночасно займаються і комерційною вирубкою лісу, і контролем у цій сфері як держструктура. У зв’язку з цим прокуратура бачить зацікавленість лісгоспів у лісових пожежах.

Як повідомляли «Коментарі», пожежа в Корсунському лісництві держпідприємства «Каховське лісове господарство» в Херсонській області розпочалася 9 серпня - тоді вигоріло 50 га, в результаті пожежі площа території, що постраждала від пожежі, збільшилася до 1500 га. Прокуратура Херсонської області порушила кримінальну справу. У підпалі лісу підозрюється місцевий пастух. 13 серпня міліція затримала підозрюваного в підпалі.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua