ЧЕРНІВЦІ

Суд схвалив законопроект щодо обмеження депутатської недоторканності

КС дозволив торкатися нардепів

0

Конституційний суд України визнав конституційним законопроект № 3251 про зняття депутатської недоторканності

Відповідний висновок, прийнятий 27 серпня, КСУ оприлюднив у вівторок, 28 серпня. Згідно з висновком, законопроект про внесення змін до Основного закону (передбачає обмеження депутатської недоторканності та виключає можливість позбавлення президентського звання у разі імпічменту глави держави) відповідає вимогам ст. 157 і 158 Конституції.

Нагадаємо, в законопроекті пропонується виключити з чинної редакції Конституції України ч. 1 ст. 80. Згідно з текстом, «народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність», а ч. 3 цієї статті викладена в новій редакції - «народний депутат України не може без згоди Верховної Ради України бути затриманий чи заарештований до набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього» . У ч.3 ст.105 запропоновано виключити слова «якщо тільки Президент України не був усунений з посади в порядку імпічменту».

Як повідомляли «Коментарі», 5 ​​липня парламент 236 голосами повторно попросив Конституційний Суд перевірити конституційність законопроекту № 3251 (доопрацьований).

Нагадаємо, 20 червня Рада направила на оцінювання до Конституційного суду законопроект № 10530 про внесення змін до Конституції в частині скасування недоторканності депутатів парламенту, Президента та суддів.

Раніше парламент прийняв рішення відкласти розгляд опозиційного законопроекту № 10530 про внесення зміни до Конституції України щодо зняття недоторканності з нардепів, суддів і Президента до 20 червня 2012 року.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua