ЧЕРНІВЦІ

МОЗ заборонило рекламувати ліки від раку та імпотенції

0

Міністерство охорони здоров’я України затвердило перелік лікарських засобів, заборонених до рекламування, які відпускаються без рецепта

Про це йдеться в наказі МОЗ № 639, текст якого мають у розпорядженні «Коментарі».

До переліку, який включає в себе 326 препаратів, потрапили лікарські засоби, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори. Наприклад, такі лікарські засоби, як «Валокордин» (містить у своєму складі фенобарбітал), «Солпадеїн» (містить у своєму складі кодеїну фосфат гемгідрат).

Також заборонена реклама ліків, які можуть викликати синдром звикання, крім лікарських засобів для зовнішнього (місцевого) застосування. Наприклад, такі лікарські засоби, як «Піколакс», «Крушини Кора», «Сени листя».

Крім того, заборонена реклама препаратів, які застосовуються тільки для лікування жінок у період вагітності та годування груддю. Наприклад, такі ліки як «Прегнавіт».

До списку також потрапили препарати, які застосовується виключно для лікування дітей до 12 років. Наприклад, «Ібунорм бебі», «Анаферон дитячий», «Адріанол дитячий».

Крім того, до переліку потрапили ліки, які застосовуються для лікування туберкульозу, венеричних захворювань, особливо небезпечних інфекційних хвороб, ВІЛ/СНІДу, раку та інших пухлинних захворювань, хронічного безсоння, діабету, ожиріння (включаючи лікарські засоби, що використовуються для зменшення маси тіла) , імпотенції (еректильної дисфункції). Наприклад, такі лікарські засоби, як «Гепатофіт», «Ретинолу ацетат» (вітамін А), «Кальцію глюконат», «Редуктан», «Олія насіння гарбуза», «Просталад», «Імпаза Йоддицерин», «Мірамістин».

Як повідомляли «Коментарі», список найбільш рекламованих товарів на українському телебаченні очолили медикаменти. Так, за перше півріччя 2012 року (з січня по червень) реклама медпрепаратів зайняла близько 16% рекламного ефірного часу. Майже вдвічі рідше на «блакитних екранах» миготять товари гігієни та різні продовольчі товари.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua