ЧЕРНІВЦІ

Колесніченко запевнив, що у Києві російська мова вже регіональна

0

Російська мова уже має статус регіональної в 11 областях України, Криму, Києві та Севастополі

Про це заявив один з авторів скандального Закону «Про засади державної мовної політики» Вадим Колесніченко, пише «Сегодня».

За його словами, багато політиків не розуміють суті закону. Ще у 2003 році, нагадав «регіонал», Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов нацменшин, в якому записала, що під дію хартії в Україні підпадають 13 мов, включаючи російську.

Але цей закон, як вважає Колесніченко, не визначав схему, за якою хартія повинна бути реалізована. Її визначив закон про мови, ухвалений цього літа: згідно з ним, регіональною мова стає на території, де, згідно з переписом 2001 року, не менше 10% населення назвали її рідною.

Тобто російська вже є регіональною в 11 областях, Криму, Києві та Севастополі, кримськотатарська - у Криму, угорська - на Закарпатті, румунська - на Буковині.

Крім того, ці та інші мови автоматично отримують статус регіональної в містах, районах або навіть селах, де не менше 10% населення назвали їх рідними. Тобто, наприклад, російська стала регіональною в Олександрії Кіровоградської області, хоча в самій області вона регіональною не стала. Причому в даному випадку не потрібно ніякого рішення місцевої ради, а ті, що вже прийняті або будуть прийняті обл- та міськрадами південних і східних областей, лише інформують населення, що в їхньому регіоні російська отримала офіційний статус, і громадяни можуть цим користуватися, пояснив нардеп.

Як повідомляли «Коментарі», 8 серпня Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про засади державної мовної політики», ухвалений Верховною Радою 3 липня. 10 серпня «мовний» закон був опублікований і, як наслідок, набув чинності.

Після набуття законом чинності в більш ніж шести областях сходу і півдня України, місцеві ради прийняли рішення на підтримку російської мови. Водночас місцеві ради деяких західних регіонів прийняли рішення про невизнання «мовного» закону.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua