ЧЕРНІВЦІ

Україна готова експортувати 20 млн. тонн зерна

0

 

Кліматичні умови цього року, незважаючи на тривалий посушливий період, дали можливість виростити в Україні значний врожай зернових. Він, хоч і поступається по валу торішньому, однак дозволяє забезпечити як внутрішні потреби продовольчого ринку та тваринництва, так і створити експортний потенціал

 

Так вважає голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калєтнік, повідомили «Коментарям» у прес-службі комітету.

За його словами, експортний потенціал зерна в цьому році, з урахуванням 5-7 млн. тонн перехідних запасів урожаю 2011 року, складе приблизно 20 млн. тонн.

Глава парламентського комітету також вважає, що введення квот або експортних мит на експорт зерна в цьому році можливо тільки з суб´єктивних причин. «Об´єктивних причин на це немає», - стверджує він.

У будь-якому випадку, на думку депутата, кожне рішення уряду має бути підкріплено відповідними розрахунками, аналітикою та чітким баченням ситуації на ринку. «Крім того, всіх учасників ринку необхідно завчасно інформувати про наміри держави. Це зніме непотрібну напругу і позбавить підприємців від додаткових витрат», - відзначає Калєтнік.

Він також упевнений, що при цілеспрямованій державній підтримці сільськогосподарського виробника, Україна зможе стати одним зі світових лідерів з поставок продовольства.

Очолюваний депутатом комітет до 15 вересня, коли Кабінет Міністрів України повинен внести на розгляд Верховної Ради проект державного бюджету на 2013 рік, буде пропонувати включити у державні витрати фінансування програми з реальною підтримки фермерських та середніх сільськогосподарських підприємств. Це допоможе їм вирішити питання із забезпеченням себе технікою, засобами захисту рослин та паливно-мастильними матеріалами. Крім цього комітет буде пропонувати виділити кошти на будівництво та ремонт сільських доріг, підтримку об´єктів соціальної сфери.

«Якщо щорічно направляти на підтримку села і його трудівників 10 мільярдів гривень, то за 5 років ми зможемо відродити українське село», - упевнений Калєтнік.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua