ЧЕРНІВЦІ

США знову прив’яжуть долар до золота

0

Республіканська партія США має намір повернути прив’язку долара до забезпечення в золотому стандарті

Як пише «Ведомости» з посиланням на Financial Times, в проекті програми, яка наступного тижня має бути ухвалена на з’їзді республіканців, є пункт про проведення аудиту Федеральної резервної системи і створення «комісії щодо золота», яка має розглянути питання про відновлення зв’язку між доларом і золотом.

Республіканці незадоволені тим, що ФРС проводить ультрам’яку грошову політику: базова ставка федерального фінансування була знижена до рекордного мінімуму 0-0,25% наприкінці 2008 року, а потім почала викуповувати з ринку іпотечні та казначейські облігації, а зараз проводить операцію щодо заміни короткострокових казначейських бондів у своєму портфелі на довгострокові.

Вливання у фінансову систему безпрецедентних обсягів ліквідності підриває довіру до незабезпечених паперових грошей, упевнені багато експертів; як доказ вони наводять зростання ціни золота, яке в очах інвесторів набуває монетарних функцій.

Повернення до золотого стандарту буде означати, що Федеральна резервна система втратить можливість реагувати на дефіцит ліквідності знижуючи ставки, що може призвести до підвищеної волатильності і зростання «природного» рівня безробіття.

Нагадаємо, епоха «незабезпечених паперових грошей» почалася у1971 році, коли припинила існування Бреттон-Вудська валютна система. Вона була створена у 1944 році США і 44 країнами-союзниками, які підтримували конвертацію своїх валют у долари за фіксованими курсами. США, своєю чергою, гарантували конвертацію доларів у золото за ціною $35 за унцію для іноземних центробанків. Але через зростання бюджетного і торгового дефіцитів, що супроводжувалося збільшенням паперових грошей в обігу, США відмовилися від обміну доларів на золото.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua