ЧЕРНІВЦІ

Польська радіостанція, яка образила українок, просить зменшити штраф

0

Польська радіостанція Eska Rock оскаржила в суді накладений на неї Радою радіомовлення та телебачення (KRRiT) штраф за озвучені в її ефірі у червні цього року висловлювання про громадянок України, які визнані «дискримінаційними та образливими»

Як повідомляє «УНІАН», юристи радіостанції переконують, що KRRiT не врахувала усіх матеріалів цієї справи, і домагаються анулювання штрафу в розмірі більше $20 тис. або зменшення його розміру. Eska Rock в своїй аргументації, переданій до Варшавського окружного суду, зазначає, що ведучі програми Poranny WF Куба Воєвудський та Міхал Фігурський своїми висловлюваннями насправді не хотіли образити українок, а висміювали ксенофобські погляди деяких польських громадян.

«Ведучі жартували через розчарування багатьох поляків більш слабкою грою польської збірної, якій не вдалося виграти жодного матчу, попри нібито значні переваги поляків перед іншими націями. Жарт про українок-хатніх робітниць мав показати слабкість поляків перед очевидним фактом, що українська збірна краще грала на Євро-2012, ніж польська, і пожартувати над поляками, які погано ставляться до своїх хатніх робітниць з України», - йдеться в документі. Радіостанція підкреслила, що програма Poranny WF, яка виходила в її ефірі з кінця січня 2008 року, була сатиричною і не відображала справжніх поглядів її ведучих.

Юристи переконують, що провідні радіостанції насправді боролися з ксенофобією та расизмом, а не пропагували їх. Представники KRRiT повідомили, що Eska Rock оскаржила її штраф наприкінці минулого тижня, висловивши думку, що суд, швидше за все, зможе розглянути цю справу не раніше 2013 року.

Як повідомляли «Коментарі», висловлювання ведучих радіостанції, які експерти оцінили як ксенофобські, пролунали в ефірі Eska Rock 12 червня. Коментуючи хід Євро-2012, скандально відомі ведучі сатиричної передачі обговорювали, як «справжній поляк» має чинити зі своєю українською хатньою робітницею.

Своєрідний гумор польських ведучих викликав обурення українського МЗС. Польське зовнішньополітичне відомство також засудило поведінку радіоведучих. Через деякий час Воєвудський та Фігурський у властивій їм екстравагантній манері вибачилися перед українцями в ефірі радіостанції. На своє виправдання вони казали, що лише висміювали упередження «середнього поляка».

Невдовзі за справу взялася польська Рада з етики ЗМІ. Експерти цієї організації визнали жарти радіоведучих проявом ксенофобії і хамством, яке виходить далеко за рамки сатири і порушує етичний кодекс ЗМІ.

Пізніше обох ведучих польської гумористичної передачі «Ранковий WF» Якуб Воєвудський та Міхал Фігурський було звільнено з радіостанції, а саму передачу закрито.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua