ЧЕРНІВЦІ

Заявою про проблеми визнання легітимності виборів глава ЦВК дав зрозуміти, що тиск на нього закінчиться скандалом

«Вже зараз я упевнений в тому, що проблема легітимності існуватиме. При цьому є сенс розрізняти легітимність внутрішню і зовнішню. По-перше, в країні існує два протилежні політичні табори. І опоненти сприймають один одного не як просто опоненти, а нерідко - як вороги. Отже, той, хто програє, не прийме оголошені результати і стверджуватиме, що вибори були сфальсифіковані», - заявив Шаповал і попередив: легітимність українських виборів можуть не визнати і за кордоном. Таким чином, голова ЦВК підтвердив побоювання щодо підсумків виборів, які вже не перший місяць збурюють український політикум.

Каталізатором різких висловлювань Шаповала явно стала історія із зняттям Київським апеляційним судом з реєстрації Володимира Сацюка. Рішення суду містило, по суті, обвинувальний вирок двом членам ЦВК - Андрієві Магері та Валерію Шелудьку, чиї дії під час реєстрації Сацюка були визнані протиправними. Суд створив небезпечний прецедент, оскільки двох членів ЦВК, які представляють опозицію, можна звільнити за правопорушення, хоча по жодному з інших рішень ЦВК персоніфікованих звинувачень на адресу її членів від суду не надходило. Або ж, що в даній ситуації більш ймовірно, тримати Магеру та Шелудька в підвішеному стані до кінця виборів. Щоб правильно рахували голоси.

Тому реакція Шаповала була абсолютно адекватною - суд, явно з подачі влади, заліз у «монастир» Центрвиборчкому, ще на стадії реєстрації кандидатів, поставивши під сумнів чесність двох його членів. Апеляція Магери на рішення суду, а також його наміри в разі звільнення йти до Європейського суду з прав людини означає, що скандал буде винесено за межі України, на Захід, де й так з приводу відкритості жовтневих виборів сьогодні дуже багато скепсису.

Судячи з даних соцопитувань, які видають на гора близькі до Партії регіонів соціологічні контори, за підсумками виборів ПР повинна випередити об´єднану опозицію. Таким чином, влада дає зрозуміти членам Центрвиборчкому, що будь-який інший результат - не прийнятний. Навіть якщо його не буде, ЦВК зобов´яжуть підписатися під перемогою «регіоналів». Плюс - при визнанні результатів виборів у мажоритарних округах до провладних кандидатів не має бути претензій. Суща дрібниця - Центральній виборчій комісії запропонують узаконити такі результати, які дадуть можливість Партії регіонів і комуністам мати в майбутньому парламенті більшість.

Як писали «Коментарі», поки що все виглядає так, що створити парламентську більшість без «тушок» у влади не виходить . При цьому Володимир Шаповал чітко просигналив: тиск на нього призведе до згубних результатів, оскільки у нинішньої влади в складі ЦВК хоч і більше представників, однак голос голови комісії для легітимації виборів і їх визнання за межами країни є вирішальним. Як тут не згадати історію президентських виборів 2004 року, коли позиція голови ЦВК Сергія Ківалова зробила перемогу Віктора Януковича пірровою. З усіма наслідками цього - не визнанням підсумків виборів, рішенням Верховного суду і третім туром голосування. А самого главу ЦВК та історія назавжди зробила «Сергієм-підрахуєм». Шаповал ж явно не хоче увійти в історію як «Вова-підрахуй».

Правда, поки неясно, що він може зробити. Йти у відкриту проти влади - це на нього не схоже. Лягти в лікарню на збереження - варіант, але навряд чи хтось дасть Шаповалу спокійно пролікуватися. Виїжджати за кордон і говорити про безчинства - такий варіант поки виглядає більш ніж примарно. Судячи з усього у глави ЦВК немає чіткого плану «Б». А зробив він свою заяву виключно з інстинкту самозбереження - не сказати цього, означає взяти удар на себе. Сказати - не означає убезпечити себе. Це означає - спробувати перекласти відповідальність на максимальну кількість людей, зайнятих у виборах.

Джерело: Comments.UA

Джерело фото: PHL

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua