ЧЕРНІВЦІ

91% українців позитивно ставляться до рідної мови

Більшість українців пишаються національною символікою - опитування

0

 

Найбільш шанованим атрибутом української державності громадяни вважають українську мову

 

 

Про це свідчить опитування, проведене Центром Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, повідомляє «ZN.UA».

За результатами опитування, українською мовою пишаються 36% громадян, ще 55% - ставляться до неї позитивно. Разом - 91%, або переважна більшість.

Минулого року гордість і позитивне ставлення до української мови засвідчило приблизно стільки ж - 92%. Кількість тих, хто негативно ставиться, не змінилася - 5%, як і охочих державну мову змінити на якусь іншу - 3%.

Крім того, в Україні збільшилася кількість шанувальників державного прапора. Якщо минулого року синьо-жовтим полотнищем пишалися 26% громадян, то зараз - 38%. Негативно ставиться до цього символу лише 1% людей, ще 1% - готові змінити прапор.

Державний герб шанують менше, ніж прапор. Тризубом пишаються 30% громадян, ще 58% ставляться до нього позитивно. Негативно - лише 4%, аж до його зміни - 3%.

Державний гімн викликає гордість у 30% громадян (проти 23%  минулого року), позитивне ставлення - у 53%. Негативне - у 6%, як і роком раніше, аж до бажання змінити - у 7% (проти 12% в минулому році).

Найменше громадяни пишаються таким атрибутом і символом незалежної держави, як її грошова одиниця, гривня. Нею пишаються 23% опитаних. З іншого боку, 67% ставляться до гривні все ж позитивно. Негативно - тільки 3%; ще двоє хотіли б гривню змінити на іншу валюту.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua