ЧЕРНІВЦІ

Місцеві ради не мають права надавати статус мовам

Колесніченко пояснив, що російська мова поки ніде не регіональна

0

 

Органи місцевого самоврядування не мають права приймати рішення про надання російській мові статусу регіональної. Подібні рішення може приймати тільки центральна влада

 

 Про це заявив один з авторів скандального закону про засади державної мовної політики «регіонал» Вадим Колесніченко, повідомляє «ТСН».

За його словами, «жодна з областей не ухвалювала рішення про надання російській статусу регіональної».

«Рішення про визначення статусу мови жоден орган місцевого самоврядування не вправі приймати. Це право держави. Місцеві органи самоврядування, місцеві органи влади мають право проінформувати населення, дати доручення місцевим органам самоврядування підготувати програму для реалізації закону», - підкреслив він.

При цьому Колесніченко порекомендував уважно прочитати рішення цих облрад, щоб переконатися - вони лише інформують населення, що на їхній території певний відсоток населення володіє російською мовою. «У них йдеться про необхідність підготувати програму, вирішити питання фінансування, розподілу його між групами і класами в садках, школах після офіційного збору заяв батьків про мову навчання дитини», - зазначив депутат.

Як повідомляли «Коментарі», 8 серпня Президент України Віктор Янукович підписав закон «Про засади державної мовної політики» «регіоналів» Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка, ухвалений Верховною Радою 3 липня. 10 серпня «мовний» закон був опублікований і, як наслідок, набув чинності. 

Після набуття законом чинності у більш ніж 6 областях сходу та півдня України місцеві ради прийняли рішення на підтримку російської мови.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua