ЧЕРНІВЦІ

Суди стануть «регіономовними», наскільки вистачить грошей

0

Український суддя, як і раніше зобов´язаний володіти державною мовою, але знання регіональної буде враховуватися

Про це, як передають «Коментарі», повідомляється в листі Державної судової адміністрації України на ім´я адвоката Клима Братковського.

Як випливає з документа, найбільше «мовний» закон Колесниченка-Ківалова відіб´ється на суддях. Так, згідно з новим законом «Про засади державної мовної політики», а саме частини другої статті 14, професійний суддя зобов´язаний володіти державною мовою. Водночас, оскільки Законом гарантується використання ряду мов нацменшин, то їх знання відтепер буде враховуватися під час підбору суддівських кадрів.

Що ж стосується простих громадян, то для них зміниться небагато. Так, їм не варто очікувати, що в найближчому майбутньому в судах з´являться перекладачі з усіх регіональних мов. Особливості їх роботи, як і колись, визначаються положеннями процесуальних кодексів. Цими ж кодексами визначається і розподіл судових витрат такого характеру за рахунок держави. Витрати в будь-якому випадку не можуть бути вищими за суми коштів на поточні витрати судів, закладених, в свою чергу, до держбюджету на поточний рік. А оскільки, згідно з новим законом, впровадження регіональних мов, нагадаємо, не повинно спричинити додаткового навантаження на держбюджет, то і виділення додаткових коштів на впровадження «регіономовності» в судах очікувати навряд чи варто.

Що ж стосується розробки методичних рекомендацій та посібників, які б допомогли громадянам у використанні рідної мови в судочинстві, то, як зазначили у Судовій адміністрації, вирішення цього питання залежить від Кабміну. Спочатку уряд має вжити відповідних заходів, а потім «спустити» необхідні вказівки на місцевий рівень - тільки після цього там займуться допомогою громадянам у реалізації їхніх мовних прав.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua