ЧЕРНІВЦІ

Болгари Ізмаїла захищатимуть свою мову в суді

0

Ізмаїльська болгарська організація «Товариство Кирила і Мефодія» відстоюватиме в суді визнання болгарської мови регіональною на території міста

Відповідну заяву організація прийняла у відповідь на відмову депутатів Ізмаїльської міськради визнати болгарську мову регіональною, повідомляє «УНІАН».

У заяві, зокрема, наголошується, що болгари Ізмаїла обурені рішенням влади міста, оскільки, відповідно до нового закону, в місті налічується понад 10% етнічних болгар.

Крім того, в товаристві відзначили, що за даними перепису населення в Україні 2001 року, в Ізмаїлі домінує російськомовне населення - 43,7%, у місті також проживає 38% українців, понад 10% болгар і 4,3% молдаван.

Болгари Ізмаїла мають намір шукати підтримку в реалізації положень Закону України «Про засади державної мовної політики» у Президента Віктора Януковича, який підписав цей законодавчий акт. «Якщо і це не спрацює, болгари планують відстоювати свої права в суді», - йдеться в заяві.

Як повідомляли «Коментарі», 18 серпня Ізмаїльська міськрада відмовилася розглядати питання про надання болгарській мові регіонального статусу нарівні з російською.

Нагадаємо, 8 серпня Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про засади державної мовної політики» «регіоналів» Ківалова і Колесніченка, ухвалений Верховною Радою 3 липня. 10 серпня «мовний» закон був опублікований і, як наслідок, набув чинності.

Після набуття законом чинності російська мова отримала статус регіональної в більш, ніж 6 областях України. Зокрема, 15 серпня Одеська облрада ухвалила рішення про надання російській мові статус регіональної.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua