ЧЕРНІВЦІ

Марсохід Curiosity вперше зламався

0

НАСА повідомляє про перші проблеми з марсіанським апаратом Curiosity - сенсор, який мав дослідити вітер на поверхні Червоної Планети, вийшов з ладу і тепер апарат не зможе проводити дослідження, пов´язані із задіянням цього сенсора

Про це повідомляє «CyberSecurity».

Хоча в космічному відомстві і кажуть, що поломка сенсора не є суттєвою проблемою, вона призводить до деякого перегляду програми наукових досліджень на Марсі.

У заяві космічного відомства йдеться, що воно «розчароване» поломкою сенсора, але на основну мету Curiosity на Марсі цей сенсор значного впливу не мав. Хав´єр Гомез-Елвіра, старший інженер за напрямком REMS (Rover Environmental Monitoring Station), де був встановлений зламався сенсор, каже, що зараз команда фахівців працює над тим, щоб відновити функціональність REMS по максимуму.

Сенсор вітру, який вийшов із ладу, був іспанського виробництва і був внеском Іспанії в даний проект. Він мав записувати температуру повітря і поверхні Марса, а також тиск і вологість на планеті, швидкість вітру та його напрямок. Крім цього, апарат повинен був вимірювати кількість радіоактивного випромінювання від Сонця, що досягає поверхні Марса.

Нагадаємо, що сам апарат Curiosity буде працювати на Марсі два земних роки, намагаючись знайти свідчення того, що в минулому на Марсі було життя хоча б на рівні мікробактеріального. Зараз апарат завершує пост-посадочні перевірки і наступного тижня почне рух по поверхні Марса.

Всі інші інструменти REMS на Curiosity працюють нормально, згідно їхніми даними, зараз температура в районі посадки апарату досягає плюс 3 вдень та мінус 75 вночі.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua