ЧЕРНІВЦІ

Табачник вважає, що «мовний» закон тільки поліпшить якість освіти

Табачник запевняє, що в Україні всі школи українські

0

Ухвалений Закон України «Про засади державної мовної політики» дозволить учителям та учням більше зосередитися на якості освіти

Таку думку під час брифінгу в Харкові, відповідаючи на запитання про вплив мовного закону на шкільні навчальні програми, висловив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, передає «УНІАН».

«Це, безумовно, вплине на навчальні програми тільки в одному напрямку: це дасть можливість учителям більше зосередитися на якості освіти. Для всіх шкіл залишається державний стандарт - українська мова та література обов´язково, скрізь буде тестування, перехідні іспити. Нічого нового немає», - сказав Табачник. Він підкреслив, що вже два роки школи замовляють підручники тією мовою, якою реально ведеться викладання. «Два роки тому я заборонив ґвалтувати та змушувати шкільні колективи, і нав´язувати підручники не тою мовою, якою реально відбувається процес викладання. Зауважу, що в Україні всі школи з усіма мовами викладання - українські школи, тому що вони фінансуються з бюджету територіальних громад України. Тобто, українська школа зі словацькою мовою викладання, українська школа з угорською мовою викладання, українська школа з російською мовою. Я сказав, що потрібно просто робити так, як хочуть вчителі. Другий рік поспіль у нас всі школи замовляють підручники згідно з державним замовленням тією мовою, якою реально ведеться викладання», - сказав Табачник.

Як повідомляли «Коментарі», 10 серпня набув чинності Закон «Про засади державної мовної політики», згідно з яким мова, якою розмовляє не менше 10% населення, набуває статусу регіональної.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua