ЧЕРНІВЦІ

Російська мова стала регіональною і в Миколаєві

Миколаївські депутати зробили російську мову регіональною

0

Миколаївська міська рада надала російській мові статус регіональної

Після тривалих дебатів за ухвалення такого рішення проголосувало 60 депутатів, проти - 4, утримались - 4, решта не голосували, повідомляють «Новини-N».

Під час обговорення цього питання, депутат від опозиції Георгій Рогов сипав дотепами й жартами. Так, він згадав сержанта Петренка, який «прийняв регіональне прізвище майор Петров», і заявив, що якщо російська буде регіональною, то в Заводському районі Миколаєва знайдуться охочі проголосити регіональною мовою гінді, а в Корабельному - суахілі.

«Регіонал» Андрій Баєв під час обговорення наголосив, що «основна маса критиків російської мови як регіональної відноситься до популістів або націоналістів. Але ні те, ні інше ніколи не відносилося до національних цінностей».

Як повідомляли «Коментарі», сьогодні перед будівлею Миколаївського міськвиконкому пройшли акції протесту супротивників і прихильників надання російській мові статусу регіональної. Між прихильниками олітсил відбулося декілька сутичок, а в групу захисників української мови кинули димову шашку.

Нагадаємо, 8 серпня Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про засади державної мовної політики» «регіоналів» Ківалова і Колесніченка, ухвалений Верховною Радою 3 липня. 10 серпня «мовний» закон був опублікований і, як наслідок, набув чинності.

За останні кілька днів «мовнмй» закон підтримали в Дніпропетровській, Одеській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та Херсонській областях, а також у містах Донецьк, Харків, Севастополь, Одеса, а також у містах Красний Луч та Первомайськ Луганської області.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua